Jaký koupit rakytník?

Od: Datum: 27.04.15 23:06 odpovědí: 7 změna: 28.04.15 18:27
avatar

Chtěla byych si na zahradu dát rakytník řešetlákový samce a samici. Poraďte druh, aby byl sladký a přežil zimu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: brumla*
Datum: 28.04.15 06:55

No, těch druhů na výběr zase moc není, aspoň co jsem sázel já. Jde spíš o to, jaký poměr samec/samice, nejlepší více samic kolem jednoho samce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rakytnik
Datum: 28.04.15 08:51

Aléé neplácejmež. Odrůd je mnoho.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rakytnik
Datum: 28.04.15 09:00

Všechny rakytníky jsou mrazuodolné.Naprosto. Je to jejich původem. Je nutné mít vždy opylovače,t.j. samčí rostlinu vysazenou poblíž rostlin samičích. Odrůd je dost a je z čeho vybírat. Vyloženě sladká je odrůda ´PODRUGA´.Ta je fakt sladká,t.j. sladká přímo na keři. Je to neobvyklé,protože plody rakytníku jsou ve většině více či méně naprosto přirozeně kyselé. O něco méně sladká je PANTĚLEJEVSKÁ. Rakytníky mají také zcela přirozeně dlouhé trny.Téměř beztrná je ale například MOSKEVSKÁ KRASAVICE,která má navíc ještě mimořádně vysoké výnosy. Odrůdy se také liší i zbarvením plodů.Obyčejně jsou plody oranžové,ale některé odrůdy mají vyšší obsah karotenoidů,takže jsou červené např. AROMAT,KRASAVICE,která má navíc ještě vysoký obsah rhutinu v plodech. Atd atd.

doplněno 28.04.15 09:02:

Tady něco o Rakytníku

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 28.04.15 10:18
avatar
My si nechali poradit a vybírali především podle toho aby samice byla beztrná. Dosladit se dá vždycky ale komfort při trhání je k nezaplacení.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rakytnik
Datum: 28.04.15 15:46

Ta kyselost je dána obsahem organických kyselin k nímž patří samozřejmě i vitamin C (kys. askorbová).Má vyšší obsah této kyseliny než tolik opěvované citrusy.Krom toho plody obsahují mnoho dalších zdraví prospěšných látek. Jinak lze plody sklízet tak,že se odstřihnou větévky i s plody,ty se dají do sáčku a sáček pak do mrazáku. Až to zmrzne,tak to lze lehčejí v rukavicích a hlavně rychleji,otrhat. Mražením se však ztrácí některé obsahové látky jako např. vitamin B.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.15 17:35
avatar

O víkendu jsou Věžky (prodejní výstava) také mám na seznamu rakytník řešetákový, vybírala jsem zde http://www.kotvicnikovafarma.cz/rakytnik-resetlakovy/ a jsem rozhodnuta koupit jednoho opylovače a 3-4 samice. Jen nevím až se to dozví manžel, ten mi totiž povolil jen dva stromečky černého rybízu a blahovičník (mám popsanou A5) ale jen malinkatyma bylinkama.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.04.15 18:27
avatar

Už mám v košíku, manžel se též dozví až poté.:-P

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.