Univerzální bylinka

Od: Datum: 27.04.15 11:51 odpovědí: 12 změna: 30.04.15 06:23

Dobrý den prosím existuje nějaká bylinka,která máléčivéschopnosti na celý lidský organismus?třeba jako je Rakytník?děkuji...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.04.15 12:22
Dobrý den, rakytník je super, také je moc fajn aloe, ale to není ta pravá bylinka, jakou máte na mysli :-D třeba kotvicnik má příznivé účinky na mnoho problémů a nic se s nim nezkazí, funguje zvláště, pokud je vám více než čtyřicet. Jinak bych to spíš viděla na mini zahrádku s bylinkami, ve které by pro léčivé účinky neměla chybět petrželka, pažitka, bazalka,pelyněk, šalvěj, tymián, máta a meduňka. Moc jsem vám nepomohla, ale pokud si dáte do kupy na co jaká bylinka je, tak stačí mít třeba jen tři druhy, podle nejčastějších obtíží.
doplněno 28.04.15 05:32: Ještě mě napadlo - maminka pěstuje také angínovník.je to velmi zajímavá bylinka, chutná trochu stiplave, ale funguje na anginu perfektně, také na bolesti v krku, otoky uzlin, atd, to jen pro zajímavost ;)
Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.04.15 00:02

¨Prosím jednalo se mi jen o to přijít z práce a utrhnout si pár lístkú nějaké bylinky a jen tak to rozkousat...

.

doplněno 28.04.15 00:05:

ted každý den rozžvýkám pár listú libečku a asi začnu i meduňku pojídat roste mi ji tu hodně...

Datum: 27.04.15 12:49

Bylinku na všechny neduhy neznám. Mám ráda mateří doušku, heřmánek,lipový květ, rakytník, medunku, rozmarýnu, mátu, saturejku (i ta je výborná na ča), mladé kopřivy ( vidíte a zrovna ta kopřiva je taková všestranná), jitrocel, sedmikráska, bazalka, eukaliptus, zázvor. Petržel, celer(řapíkatý miluju ddo všeho), dobromysl, libeček... víc už toho snad nemám a pokud chci bylinu na "něco" hledám ve své moudré knize. Někdo se bude smát ale nejčastěj si dělám syrový salát ze všeho co právě roste.

Datum: 27.04.15 13:41

Hlavně bych doporučila jako universální bylinku medvědí česnek, protože:

zdravotní účinky má opravdu velké. Považuje se za přírodní antibiotikum, antimykotikum a také je antibakteriální.

pomáhá na nachlazení, choroby dýchacích cest a chřipku
má vliv na cévní soustavu - podpora srdce, čistění krve, reguluje krevní tlak, prevence nemocí srdečních
má vliv na trávicí soustavu - vhodný při infekčních průjmech, pomáhá proti zácpě a nadýmání
má vliv na vylučovací soustavu - detoxikuje ledviny a močový měchýř, má močopudné účinky
likviduje plísně a bakterie v organismu
má účinky proti rakovinnému bujení
čistí tělo a játra od škodlivých látek

obsahuje vitamíny - A, B1, B2, C, stopové prvky - železo, zinek, hořčík, vápník, měď, mangan, molybden, aj., též obsahuje allicin, glykosid, hořčinu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.04.15 14:19

Netuším proč všichni najednou začali tolik prosazovat medvědí česnek, sice z něj roky dělám vynikající pesto ale léčivý je zrovna tak (ne-li méně) jako ten kuchyňský. Akorát tolik nesmrdí.

Zapomněla jsem ŘEŘICHU!

O víkendu jsou Věžky (prodejní výstava) tam nakoupíte bylinek a všeho do zahrady spoustu. Jedu si letos pro Blahovičník, citronovou trávu, kayenský pepř, Bacopa-brahmí, úplně nejraděj rakytník (musí být samec + nejlépe 2-4 samice) ale to mi neprojde a černý rybíz. Doufám, že bude hezké počasí a budu si moct dlouho vybírat.

doplněno 27.04.15 14:27:

Ale no tak Bene, kdo chce ten canabis na své zahrádce dávno má a bohužel ani to není všelék.

doplněno 27.04.15 14:29:

Hezký den a naschledanou-jako vždy jsem to zase vynechala, asi se té slušnosti nenaučím.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.04.15 21:33

Lidus, dotaz zněl na léčivou bylinu, nikoliv na cibulovou zeleninu. Navíc vám budu oponovat, medvědí česnek obsahuje mnohem více železa, hořčíku, manganu a sloučenin síry a jeho účinky jsou mnohem větší než u obyčejného česneku. V lidovém léčitelství se používá od pradávna. Jeho léčivé účinky znali již Keltové, Germáni i Slované. Tak jaképak prosazování,.sama píšete,že ho znáte roky. A ještě jedno plus má.V tomto jarním období zcela nahradí dnes drahý česnek, medvědí česnek si natrháte zadarmo!

Datum: 28.04.15 08:15

Alenko já jen, že všude dnes slyšíte "medvědí česnek" jakoby to byl bůh ví jaký zázrak a on není. Nemyslela jsem, že ho prosazujete vy. Každá bylina je na něco dobrá, míchaný salát z toho "plevele" je výborný a po zimě nejlepší zdroj trochy vitamínů.

Od: ben®
Datum: 27.04.15 14:22

Dobrý den, o jedné bych věděl, ale její pěstování není ještě legální. Jinak se dá využít dost dobře - kouřit, do mastiček nebo do koláčků. A pobaví i léčí. Zdravím!

doplněno 27.04.15 14:30:

lidus - já jsem nejmenoval. Ale, bude to ona bylinka. Všelék není žádný (kromě smrti).

Od: qt
Datum: 27.04.15 21:40

Ve zkratce: Ne. Neexistuje univerzální bylina, která by dokázala vyléčit vše, to je se jen člověk snaží vždy z něčeho udělat všelék. Zajímavé je, že tyhle superubermega kytky jsou vždy v módě po pár let a pak se mluví zase o další.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.04.15 15:37

Já si myslím, že jediná bylina,všelék, která neublíží, je čaj. A snad heřmánek.

Od: luha®
Datum: 30.04.15 04:33

Topolovka růžová var,Nigra. Okvětní plátky můžete zobat od června až do podzimu. Obsahuje větší množství antioxidantu, chrání sliznice žaludku a střev, absorbuje škodliviny ve střevu. Je chuťově neutrální a navíc udělá na zahradě parádu.

Datum: 30.04.15 06:23

Dobrý den.Snad někde existuje.U nás se dá zkombinovat několik bylin na celý organismus.Zkuste tedy jednu-Rozchodnice růžová.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.