Kolikrát sekáte trávu

Od: Datum: 24.04.15 00:29 odpovědí: 12 změna: 24.04.15 11:43

Mám dotaz.Letos poprve jsem se dala na sekání zahrady necelých 1000 m2.kterou máme 10 km vzdálenou od města,kde bydlíme.Kolikrák asi bych ji měla nechat minimálně posekat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.04.15 00:47

Ptáte se na povinné minimum nebo na co? O žádném centrálně daném čísle nevím. Po kolegovi z práce bylo obecním úřadem požadováno, aby pozemek posekal minimálně 2x ročně, ale to se jednalo o louku a rozhodně to není k pohybu osob, jen aby se zamezilo bujení plevele. Ale pokud máte v úmyslu na zahradě pobývat a nebrodit se travou počítejte za sezónu od dubna do října cca 10-12 sekání. Aspoň tak to vychází u nás před domem.

doplněno 24.04.15 08:56:

10-12x je u domu, sekačkou. Zahradu seču vyšší (křoviňákem), tam to nemám spočítané, ale řekl bych 6-8x, jak který rok, jak kterou část.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: frtzu
Datum: 24.04.15 02:46

To máte ale u domu 10-12 x ...? Ale možná máte pravdu,pokud to počítám na měsíce.A protože si tam tu sekačku musíme dovézt,tak to bude mazec.Tu předchozí nám tam ukradli ze zahradního domku.

Datum: 24.04.15 06:09
avatar
Já včera kosil také poprvé.
V obývaném átriu kosím často, 3-4 krát měsíčně, podle oka a povětrnostních podmínek. Je zavlažované a hnojené, takže tráva roste jako z vody. Miluji vůni schnoucí čerstvě pokosené trávy, proto kosím bez koše a nechávám kraťoučkou pokosenou jako hnojivo ležet.
V zahradě nejsem otrokem, kosím až vyšší, nebo když chci zabránit dozrávání a vysemenění pampelišek či plevelů.
Pokud Vám nebrání vyšší tráva užívání zahrady nebo třeba pohybu, nepřehánějte to.
Někdo kosí vysokou, suší seno. Neměl by zájem některý ze sousedů o krmivo pro svoje zvířátka? Jen za pokosení...
I do kompostu, pokud ho máte, je lepší napřed trávu usušit. Potom dát na kompost, lépe zhnije seno, hrubší vrstva trávy kvasí...
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.04.15 06:33

Minimum je 2x ročně, většinou to tak mají města ve vyhlášce. Ale na nějakou grilovačku to bude (maximálně týden - čtrnáct dní od posekání) a malou sekačkou to rozhodně nedáte. Buď silnější traktorek, křovinořez, nebo taktor s rotačkou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.04.15 09:58
avatar
Staří dědci sekali (strašný slovo, u nás se běžně říká síkli) louky dvakrát ročně. V létě na seno a na podzim otavu.
Normální louky se u nás takhle dělají pořád, jen u baráku si to každý dělá častěji, podle nálady, chuti a potřeby.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 24.04.15 10:06
avatar

Dobrý den, nejlepší sekačka na trávu je ovečka. Pokud máte možnost, tak si je tam pořiďte nebo ten pozemek na chov ovcí někomu můžete pronajmout. Jinak, záleží na tom, jestli tu trávu chcete na seno nebo jenom udržovat trávník. Zdravím!

doplněno 24.04.15 10:57:

frtzu - občas tady u nás jdu kolem kostelní zahrady, která je v centru města a tam mají asi tři ovečky, které pracují s chutí a prakticky stále. Ten trávník tam mají "jako na golf". Kdybych se uměl o ovečky starat, tak bych si je také pořídil. Je to úžasný "přístroj".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frtzu
Datum: 24.04.15 10:48

Synova sekačka ( vleze se mi do autíčka) je vynikající,potentní( nechává travičku za sebou rozemletou) a výsledek je radostný,když si uvaříte kafíčko a koukáte na to vítězství nad travou.1.pokus vyšel...Ale děsím se kolikrát budu muset ještě přijet,až začne vedro a hmyz...?

Od:
Datum: 24.04.15 11:06

Tak 5krát. Začátkem května, koncem května, koncem června, koncem července, nakonec koncem srpna nebo počátkem září.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frtzu
Datum: 24.04.15 11:17

Tak to dělal syn vloni,ale možná by chtělo i v říjnu posekat,tak to dělal soused a na jaře to bylo znát.My měli zbrázděnou zahradu od hrabošů,protože tam měli nesrovnaný terén,kde si dělají uličky a díry.Jestli je to tím nevím,ale předpokládám.

Datum: 24.04.15 11:07

Tak já mám podobnou situaci jako vy. Zahrada (snad tam někdy bude dům) má přes 2000 m2 a mám to cca 13 km od domova. Sekačku si musím vozit v autě. Letos jsem sekal jednou. Minulý rok přibližně jednou za 10 dní. Rok předtím jsem to moc neprožíval a nedopadlo to dobře, tráva mi přerostla a musel na to přijet traktor. Takže si nyní zakládám na tom, že to pečlivě hlídám a raději poseču častěji.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jmlc®
Datum: 24.04.15 11:20
avatar

na zahrádce za domečkem tak 1x za měsíc mimo zimu ;) "trojkou"

V sadu - nebo spíše sádku - 2x do roka křoviňákem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.15 11:43
avatar

Na chalupě před domem často, vždycky když vidíme, že sekli sousedé (a ti sečou-sekačkou každý týden v sobotu dopoledne aby je v neděli nepomluvili ti, co jdou do kostela). Na zahradě Monfildem si manžel jezdí často jelikož ho to nesmírně baví a já mám dvě hodiny pokoj, v sadu křovinořezem je to horší jelikož to už ho baví méně. Pokud se kosilo obyčejnou kosou tak zahrada 2x za rok-seno + otava, stačilo to. Bohužel i krásně voňavé seno zadarmo, nikdo nechce, nádoby na Eko odpad jak se začne sekat tráva jsou narvané a tak zhrabeme a podpálíme.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.