Živý plot

Od: Datum: 18.04.15 12:00 odpovědí: 12 změna: 24.04.15 17:24

potřebuji poradit jakou sazenici kopit ptačí zob, tuji, buxus. Aby rychle rostla a nebyla moc drahá.

Musím osázet dělku se sousedem 30m. Nevím, jestli koupit plot, nebo osázet živým plotem.

Bylo by to i hezčí, taky asi dražší?

Jde o to, že jsme v zahrádkářské kolonii a soused má 15 slepic, ploty mezi zahradami nejsou. Já mám vždycky na jaře vyhrabané jahody. Když mu to řeknu, tvrdí, že to dělají kosi, nebo holuby. Trvá to už 40 let a stále trpíme jen my! Ještě je tam taky smrad a muchy, má to být rekreační zahrádka, on to má jako slepičinec, je sobec, myslí jenom sám na sebe. Udávat ho nechci, to bych tam nevydržel

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.04.15 12:47

Nejlepší by bylo oboje.Ten živý plot dokud pořádně nevyroste ty slepice nezadrží a navíc by to jejich oždibování nemusel přežít.Já bych dala pletivo a k sobě do zahrady živý plot ,který zabrání tomu pohledu na slepičinec a i trochu tomu zápachu.Celoročně zelený je buxus,který má ovšem svoji "vůni",ale zase je hustý .

doplněno 18.04.15 15:16:

Dobrý by byl také habr.Suché listy na něm zůstanou až do jara a pak mu zase narostou nové zelené.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.04.15 15:07

Buxus roste hrozně pomalu. Vypěstovat pořádný plot je tak na 10 let.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.04.15 19:15

Slepicím zabráníte přístupu nejrychleji drátěným plotem. Nemusíte úplně vysokým, pokud mají co zobat doma, tak by nemusely přelétávat. Keře můžete též vysadit, ale druhy, které uvádíte se musí trochu tvarovat. Tuje jde hodně do výšky a buxus do šířky, ale nevím nic o vůni, mě b. nic nevydává, to spíš tůje voní pryskyřicí při probírání větví, jde i o tmavé, smutné keře, ptačí zob není tak vzrůstný. Habr se musí také stříhat, dvakrát ročně.

Datum: 18.04.15 23:00

kupte tuhle sit misto pletiva http://www.hradsky-sunk.cz/vo…site/volierova-sit-sirka-2-m, ale spravne by to mel koupit soused

Datum: 20.04.15 09:25

Pyracantha - hlohyně - levná, roste rychle, v zimě neopadává a je hustá a plná trní, kterým ani slepice neprolezou, zvláště, budete-li plot zastřihávat, zůstane pěkně hustý.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.04.15 13:52

Skutečným rychlerostoucím hitem je Jilm sibiřský též zvaný Turkestánský brest. Je extrémně rychle rostoucí a nenáročný na pěstování a údržbu.Přírůstek za rok až 1,8m, ale je opadavý. Z neopadavých např. cypřišovník, za rok přírůstek 1m.Mezi nejlevnější patří japonský topol, přírůstek 1m za rok( 1ks sazenice cca 25,-Kč)

Datum: 20.04.15 20:17

No, já bych s těmi rychlerostoucími byly velice, ale velice opatrná. Je třeba si uvědomi, že po cca 5ti letech má takový jilm sibiřský už mohutné kořeny, takže opravdu roste jako z vody. Takže stříhat několikrát do roka. A každý rok znovu a znovu...

Datum: 21.04.15 00:10

no ten jilm neni uplne extra, mam ho uz 3 roky v kamenite hline a sice uz je pekny, ale porad je dost ridky a ne moc vysoky. Na podzim jsem ho sesekal cca do pasu a letos poprve cekam ze mozna ty nejdelsi vetve budu mit po ramena. Strihal jsem cca 2x rocne radikalne, aby zhoustl, coz se deje ale rozhodne nehrozi aby za 3 roky byl z jilmu kdovijak zastinujici ker, podle toho jak vypada tipuju jeste 1-2 roky, aby byl trochu dle mych predstav, nevim jak rychle rostou thuje smaragd, ale mozna by to byvala tehda pred 3mi lety lepsi volba

Datum: 22.04.15 10:07

Podle mne plot a na něho pokud chcete dát tu zelenou textilii.S plotem nemáte práci,,jako s živým plotem a vydrží vám léta.Z vlastní zkušenosti a navíc nikdo vám pořádně nekouká do soukromí...Také se stane,že živý plot vysychají některé stromky ,je třeba je dosazovat a už nemají tu výšku a navís --stříhání a hrabání listí ,nebo slepic,jak jsem pochopila tak živý plot za mne NE

Datum: 22.04.15 11:35

Pořádný a hustý plot se za dva roky vypěstovat nedá ze žádného keře.Aby byl i dole nepropustný,vyžaduje to mnoho starostí o něj.Hlavně střih.Nejprve si pořiďte pletivo,současně vysadbu keřů a stříhejte a stříhejte.

JABRAKA

Datum: 24.04.15 16:59

Nejlevnější živý plot si snadno vypěstujete nebo pořídíte, pokud máte blízko stříhané živé ploty, třeba obecní zeleň, nebo chodíte do lesa. Z přerůstajících obecních živých plotů, nejlépe z ptačího zobu nastříháte asi 10 cm dlouhé mladé výhony (a nikdo vám za to hlavu neutrhne, nebo se domluvte s pracovníky tech,služeb), očistíte spodní konec od přebytečných listů, vrcholek ponecháte. Spodek šikmo seříznete ostrým nožem, omočíte v drogerii zakoupeném stimulátoru a zapícháte do např. množárenského substrátu či v mikrovlnce propařené zahradní zeminy, necháte zakořenit, což může trvat v létě 1 měsíc. Zakořenělé řízky přesadíte do květináčků a necháte narůst, to může trvat několik měsíců. V podstatě budete mít za rok pěkné sazenice téměř zdarma, to pro začátek. Na 30 m potřebujete cca 200 ročních sazenic, nebo polovinu víceletých.

Rychlejší varianta - choďte do lesa, tam kde jsou vzrostlé nálety mladých smrčků, s velkou nákupní taškou a malou zahradnickou lopatkou, než jich domů přinesete něco do 100 ks. Můžete je i zakoupit u lesního družstva, prodávají je levně.

Dražší varianta, ale moc pěkná - červenolistý habr, sazenice od 30 Kč, thuja od 50,-, a další, k dohledání na webu, i k obědnání s dopravou.

Od: habr
Datum: 24.04.15 17:24

Kdo by se s tím mordoval. Prostokořenný habr tak 30 cm za 5 Kč a za dva roky již má přes metr

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.