Jakou odrůdu rajčat máte rádi?

Od: Datum: 18.04.15 11:59 odpovědí: 6 změna: 18.04.15 22:39
Dobrý den,
Po 3 letech opakuji otázku, která rajčata máte rádi, která pěstujete.
Loni jsem nasadil rajčata, která nebyla nic moc. Takže letos jsem už dával pozor na odrůdy a vybral si tyto 3:
- tornádo F1
- bejbino F1
- stupicke polní ranne (má fakt divné listy)
Chtěl jsem Toro F1,ale nesehnal jsem.
Pod-otázka: semena kupujete nebo máte vlastní? Při ceně 35kc sáček uvažuji, že bych si "dělal" vlastní. Nevím jestli jsou pak následné rostliny vyrovnané.
Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 18.04.15 12:10

Dobrý den, svého času jsem rajčata pěstoval - první semínka jsem dostal a odrůda to byla Tornádo F1. Zůstal jsem u nich a později kupoval vždy semínka nová. Spokojenost byla značná - dozrávání, velikost a tvar plodů, množství i poměr "maso a voda" v plodech.

Takže, já hlasuji pro Tornádo F1. Zdravím!

P.S. U nových semen máte větší jistotu, že Vaše práce, které je dost, nebude marná. Ale, u menšího množství rostlinek bych šel cestou nákupu sazenic od ověřeného zahradníka.

doplněno 18.04.15 13:29:

Záleží i na tom, jak se Vám doma podaří sazenice předpěstovat. A je rozdíl, když dáváte ven "nedomrlé" sazeničky nebo silné a už kvetoucí. Ovšem, rajče má schopnost vše dohnat (když ta "nedomrlá" sazenička nezajde). A potom venku sázejte do brázdičky, t.j. sazenici vložit šikmo.

Má potom schopnost pustit ještě více kořínků a bude lépe prosperovat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.04.15 13:03
Díky, jsem na Tornádo zvědavý.
Ono když chci 3 odrůdy, cca 9 rostlin, tak za semínka dám přes 100vku,ale je pravda že 2 roky vydrží. Kdybych kupoval sazenice tak už jsem i na ceně rajčat z obchodu, skoro. :-D
Zatím mám vlastní semínka jen hrachu a kukuřice, tak ještě asi zkusím rajčata.
doplněno 18.04.15 13:55: To ano, za okny nejsou tak krásné jako ze skleníku, krásné silné kvetoucí a někdo má i pulmetrove nevytahle. To já fakt nemám.
Od: rajcatko
Datum: 18.04.15 12:51

Vlastní jsou nejlepší. Vyberte z dobré odrůdy nejkvalitnější plod, semínka vydloubněte a nechte vysušit při pokojové teplotě. Od podzimu do doby výsevu skladujte hlavně v suchu.

Kupované sazenice v zahradnictví mne vždy zklamaly. Mám pocit že pracovníkům v zahradnictví je to jedno, rajče jako rajče, často mají cedulky zaměněné a odrůdu sami neznají.

Od: 111®
Datum: 18.04.15 12:52

já STAR a žena BABY

Od: uska®
Datum: 18.04.15 16:25

Stupické polní rané.Velmi rané rajče. Odrůdu můžeme pěstovat i jako keříčkovou bez vyvazování. Potřebuje větší dávku vody nárazově.

Já mám za to, že rajčata jsou vypěstována jako hybrid a doma je dále nelze množit, aby dosahovaly takovou plodnost jako originály. Doma ze semínek vám jistě vyrostou, ale výsledek?

Od: kklaban
Datum: 18.04.15 22:39

Nejradší mám bejbina. Malinká rajčátka, slaďounká, vynikající, lepší jsem nikdy nejedl. Tornádo jsou taky docela dobré, nejhorší jsou pro mě Lví srdce, moučňáky moučnatý

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.