Jalovec ze zahrady

Od: Datum: 26.11.12 15:41 odpovědí: 7 změna: 29.11.12 10:54

Prosím, ví tady někdo, jak vypadá jalovec z kterého se pak sbírají plody jalovce, jako koření? Syn na zahradu vysadil 5 krásných štíhlých jalovců, jsou obalené zatím zelenými kuličky. Vím, že dozrávají až tak druhým rokem. Ale nevím, zda se také dají použít po dozrání jako koření, či né. Jeden starší ( 3 rok) již nyní má tmavé bobulky, Jsou po rozpůlení silně aromatické. Je cítit jako pryskyřice z jalovce. Nevím, jak tu vůni lepší popsat.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: myse®
Datum: 26.11.12 15:44

dají se použít, proč by ne? Jsou to jalovcové bobulky, vhodné jako koření např. na zvěřinu

Ohodnoceno: 2x

Od: gita65
Datum: 26.11.12 16:23

Děkuji za odpověd. Já jen, že mi soused říkal, že některý jalovec je jedovatý a nesmí se používat. Máme jeden druh jalovce, právě ten starší , který není tak pichlavý, jako ty ostatní. Ty nové mají opravdu tvrdé a ostré jehličky. Ten starší je takový jemný. I ty bobulky jsou spíše na konci větvičky, zatím co u těch nových jsou bobulky po celé větvičce a je jich tam snad tisíce. Bohužel nemám fotoaparát, abych vyfotila. A také to neumím pak vložit do počítače a dát fotku sem.Ale mockrát Vám děkuji. Gita

Od: ron*
Datum: 26.11.12 16:20

Dobrý den.

Můžete tyto boboulky po dozrání použít. Josu opravdu silně aromatické, krásně voní po pryskyřici.

http://www.koreni.cz/detail.php?pid=339

doplněno 26.11.12 16:21:

http://jehlicnany.atlasrostlin.cz/jalovec-obecny

Datum: 26.11.12 16:39

Ron, také Vám děkuji. Přesně takové jalovce máme. Tak to jsem ráda, že budu mít dostatek koření. Ale bude toho příští rok požehnaně. Budu moci rozdávat.

Datum: 27.11.12 09:06

Dobry den.u Jalovce se uvadi mirna jedovatost,ale to by jste toho museli snist vice.Muskatovy orisek je take ve vetsim mnozstvi smrtelny a pouziva se k dochucovani.Nicmene u Jalovcu je opravdu prudce jedovata Klasterska chvojka-Juniperus sabina,je to polehavy ker.Jinak Juniperus communis krom dochucovani pokrmu,muze slouzit jako lek,ale i antikoncepce,-docetla jsem se a nevedela.Rozdrcene bobule se pouzivaji k potreni p.organu jak u muze a zeny pred stykem.

Datum: 29.11.12 10:08

Junglas- Vám též děkuji. Z toho jednoho staršího jalovce mám zatím dost koření. Uvidím, kolik toho bude příští rok z těch mladších. Letos jsou obalené, ale jsou ještě zelené. Třeba to budu prodávat jako antikoncepci*smich*.

Datum: 29.11.12 10:54

gito,ja jsem se taky trochu usmivala,kdyz jsem o tom cetla*smich*Neumim si to predstavit.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.