Kdy zastřihnout japonskou vrbu

Od: Datum: 16.04.15 09:17 odpovědí: 4 změna: 16.04.15 09:55

Zdravím, minulý rok na podzim jsem zasadila japonskou vrbu, už jí raší lístky tak nevím jestli jsem prošvihla stříhání, někde jsem četle že se stříhá teď, jinde až po odkvětu. Máte zkušenost? Chtěla bych ať je krásně hustá kulatá. děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.04.15 09:30

Já ji mám,,ale stříhám ji jak se mi chce a jak se mi nelíbí že je velká.Ted ji nestříhám..až bude mít ty růžové listy

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.04.15 09:33

Hluboký řez by se měl dělat před rašením, ale zastřihávání, ladění tvaru můžete dělat kdykoli.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.04.15 09:45
Přeji hezký den, řeknu vám, jak nás to učili v botanice odborníci, a my ji tak strihame leta a i to doporučujeme na prodejně, a všichni ji mají krásnou ;) řez je nutné provádět nejméně dvakrát do roka, my strihame až třikrát. Pokud je vrba mladá, což ta vaše je, nebojte se razantního řezu, je důležitý pro vzhlednou korunu a ne jen křoví. Strihame v březnu, první rok po vysadbe až na cca deset centimetrů nad roub. Při každém dalším řezu tuto vzdálenost prodlužte zase cca o deset cm. Pi dosažení chtene velikosti koule již nezvetsujte. Další řez proveďte v červenci, cca, větve už budou dlouhé kolem jednoho metru-provedte tvarovaci rez. A poté v rijnu provedte rez udržovací, tzn odstrihnete pouze precnivajici vetve.
doplněno 17.04.15 05:28: Klidně jí fikněte ještě teď, nebojte se toho. Akorát v létě budete stříhat o měsíc kratší větvicky;)
Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.04.15 09:55

Děkuji, tak letos jsem to prošvihla, tak začnu příští rok. Letos teda v červenci provedu jenom ten tvarovací.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.