Rákos v trávě

Od: Datum: 15.04.15 18:40 odpovědí: 5 změna: 16.04.15 10:02

Hledám radu, jestli by někdo věděl jak se zbavit malého rákosu v trávě.Zasadili jsme ho okolo jezírka a on se rozlezl jako plevel po celém trávníku.Má dlouhé kořeny, takže vytrhat nelze.Použili bychom Randap, ale zároveň bychom zničili i trávu.Existuje něco aby tráva zůstala ale rákos ne? Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.04.15 19:05

Za mou odpoověď mi asi nepoděkujete... Protože se jedná o jednoděložnou rostlinu, není možné využít selektivních prostředků. Nejjednodušší by bylo použít nějaký totální herbicid a trávník pak znovu zasít s tím, že by se oddělil od rákosu nějakou plastovou bariérou, která by bránila novému prorůstání oddenků. Jinak to lze řešit sesekávání trávníku a individuálním potíráním (nebo ještě lépe vstřikováním) výrustků rákosu totálním herbicidem. *nevi*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.04.15 07:10

Kdysi jsem měla takovou trávu, která se tvářila jako malý rákos, ale měla kořeny jako pýr a byla nezničitelná. *zed*Měla jsem ji u u nějakých keříků a jehličnanů a ta mrcha lezla všude a strašně rychle. Tenkrát jsem se bála použít jakoukoliv chemii, protože bych zničila úplně všechno. Při likvidaci stačilo přehlédnout kousek kořínku a ona se chytla a rostla jako šílená. Byla jsem jejím otrokem! *plac*Než jsem našla způsob, jak ji a pampelišky zlikvidovat, o zahradu jsem přišla.

Ohodnoceno: 2x

Od: ben®
Datum: 16.04.15 07:21

Dobrý den, ono bude snad nejlepší tu trávu pravidelně sekat a nic "delšího" tam nebude mít šanci vyrůst. Příroda je potvora a vleze si všude. Pokud nemáte golfové hřiště nebo netrváte na anglickém trávníku, tak se tam něco jiného najde vždy. Nechal bych tomu volný průběh (bez chemie) a zůstal jen u sekání. Zdravím!

P.S. Někdy v trávníku vyroste i pampeliška, sedmikráska či tam dopadne i list - tragédie to není.

doplněno 16.04.15 10:15:

sebod - a nedoleze ta chemikálie po kořenech až k tomu rákosu u jezírka? Tam by měl zůstat.

doplněno 16.04.15 10:32:

sebod - no, to zní rozumně. Ale, bolí z toho ruce .

Datum: 16.04.15 07:52

Pokud toho rákosu není moc, dal by se použít Roundup gel a nanést jej na listy rákosu. Já takhle likviduji třeba nálety v živém plotě. Ovšem jestli je toho rákosu moc,tak jedině podle rady výše zlikvidovat všechno a založit nový trávník.

http://www.roundup-garden.cz/roundup-gel

Datum: 16.04.15 10:02

Jestli jste dosud nezničil oddenky pod zemí, tak vetřelce v místě jeho zasazení postříkejte roundapem. Kořeny se to roznesene do nejvzdálenějších míst.

doplněno 16.04.15 10:25:

Bene, já to právě myslím tak, aby roundap byl použit na ten rákos u jezírka. Je tam největší listová plocha. Domnívám se, že tazatel stejně musí umístění tohoto rákosu ve své zahrádce nějak řešit. Buď musí všechen rákos zlikvidovat, nebo to udělá takto: u jezírka si vybere trs rákosu, který chce nechat. Z toho samého trsu oddělí rýčem okrajové nadzemní výhony. Tím zpřetrhá kořeny. Pak část, kterou chce nechat na zahradě pořádně zakryje a zbylou část ošetří roundapem. Nebo vyryje kousek trsu (na pozdější zasazení), opět nechá jeho okraje v zemi a ty ošetří roundapem. Část, kterou chce nechat na zahradě pak musí pod zemí oddělit od okolní zeminy. Dá to trošku práce, ale jde to.

Ono záleží kolik toho rákosu v trávníku je. Jestli toho není až tak moc, tak je možné velice opatrně nanést roundap na několik takových výhonů a kořeny se to zase roznese na všechny rostliny.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.