Ach ty kopřivy a jak proti nim

Od: Datum: 12.04.15 14:48 odpovědí: 19 změna: 21.04.15 19:03

Po likvidaci smetiště větví a následném vypálení se přesto tedˇna jaře objevili mladé kopřivy a to ještě víc rozlezlé.Včera jsem se snažila je likvidovat,ale zbyla z toho jen beznaděj a bolavá záda.

Neexistuje něco snažšího a hlavně účinného.

doplněno 12.04.15 15:54:

Ta samotná kopřiva se sekačkou dá na krátko seříznout,ale to jste neviděli co za "království" těch kořenů jsem objevila táhnoucí se všemi směry.Chcete-li to vytrhnout čeká vás prcha hlíny na obličej.

Díky za pochopení a rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.04.15 14:55

Použil bych Roundup,ten zlikviduje všechno

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.04.15 14:57

Na kopřivy by měl fungovat Rondup, nicméně já se držím zásady, že nejlepší herbicid je motyka. Na první dobrou to nedáte, ale jde to.

doplněno 12.04.15 16:06:

Musíte si vybrat, zda zvolit cestu mechanickou, či chemickou (Roundup). Potom dle již uvedených rad. U mechanické cesty vykopat co jde a sekat a sekat, nesmí se vysemenit. V zemi vždy něco zůstane, ale kořenový systém se oslabí a zbytek dokoná sekačka či srp. Pokud je to na místě, kde může růst tráva, tak zasít trávu, ta sekání přežije be zúhony a oslabená kopřiva pak už nemá šanci.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.04.15 15:35

Nechte kopřivy narůst alespoň 20 cm a potom stříkněte postřikem typu Roundup. Vstřebává se pouze přes listy, tak ať jich je co nejvíc.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.04.15 15:46

Stačí posekat, ale než začnou kvést!.Natě spálit. Toto sem opakovala při každém výskytu po 3roky.Bylo jich stále míň a míň. Dnes nemám u chaty jedinou kopřivu. Je to babská rada, ale funguje !

Ohodnoceno: 2x

Od: radkapod*
Datum: 13.04.15 14:29

Natě nepálit! Z natí udělat výbornou kopřivovou jíchu...vaše rostliny to ocení *palec*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.04.15 17:51

udělat z nich čaj,,nasušit a pak třeba vytrhat

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.04.15 09:06
Nejlepsi je opravdu bud roundup nebo dominator.Je levnejsi a ucinek stejny.zminene pripravky jsou tzv.totalni listove herbicidy,takze pusobi přes listy.Vyberte si pekne pocasi,at neprsia nefouka vitr.Osvedcilo se mi koprivy poslapat a pak je postrikat.Rychleji se ucinna latka dostane do pletiv a dal az do korenu.Po tydnu od aplikace zacnou koprivy zloutnout.

Datum: 17.04.15 20:22

na koprivu plati dobre rukavice.

Od: koprivy
Datum: 17.04.15 21:42

Rondaup, Dominator, Kaput je to samé. Jen cena je rozdílná. Na kopřivy jedině Garlon pokud se sežene

Datum: 20.04.15 14:41

Garlon je selektivní herbicid. Na použití jaké potřebuje tazatelka je zbytečně drahý i když ze selektivních je nejlacinější. Použil bych Dominátor.

Od: koprivy
Datum: 20.04.15 15:01

Ale skutečně účinný na kopřivy a hlavně přeslička, byť se musí nátěr opakovat

Datum: 17.04.15 21:48

Raz som niekde čítal,že je potreba streknúť striekačkou s ihlou kyselinu sírovu,napr,zo starej baterky do koreňa.Osobne som to neskúšal.

Datum: 17.04.15 21:51

A co ekologie !

Datum: 17.04.15 21:57

Dalo by sa polemizovať,dva dni dozadu som robil postrek sulkou,čo tej síry asi bolo viac ako pár kvapiek do koreňa.

Od: farizejka
Datum: 18.04.15 00:34

Určitě se chovám šetrně a kyselinu apod.rady nepoužiji na mé zahradě ( ani jiné půdě ).

Od: farizejka
Datum: 20.04.15 17:19

A pokud kopřivy rostou tedˇ,může se hnojit tímto roztokem kdykoliv, jak mi radí poslední komentář?

Promiňte nějak jsem se s těmi vašimi nick-y ztratila.

aha... pro milan 23

Datum: 20.04.15 21:33
Kdykoliv, cokoliv ...
Hledejte pod heslem kopřivová jícha, jícha z kopřiv...
Neutratíte za herbicidy, kyseliny, a podobné nesmysly a ušetříte za insekticidy a hnojiva... A pokud je nasušíte, přes zimu je prodáte chovatelům drobného zvířectva...
Já si kopřivy hýčkám na bývalém spáleništi asi 10 x10 m. Všechny upotřebím, ani nestíhají dorůstat...

Datum: 18.04.15 20:18
Pokosit, nacpat do sudu s vodou, nechat pár týdnů a máte výborné dusíkaté hnojivo a zadarmo...

Od: kklaban
Datum: 21.04.15 19:03

Já si kopřivy dávám do čaje. Mladé jsou nejlepší a nejvýživnější a mají pozitivní účinky. Pokud je chcete zlikvidovat tak si je vykopejte motykou to máte nejlevnější. Roundup je drahej jak prase.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.