Trávník a mech

Od: Datum: 12.04.15 12:43 odpovědí: 2 změna: 12.04.15 15:40

Dobrý den,máme dost mechu v trávníku.Je to způsobeno i množstvím stromů když na trávník jde málo slunce?Když je moc kyselá půda?Vápno na posyp trávníku na snížení kyselosti půdy může být nehašené v pytli?Jak zjistit kyselost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.04.15 12:58
avatar
Mech vycesejte vertikutatorem, pokud není trávník vyloženě ve stínu stačí ho poctivě hnojit. Mám mech jen v částech určených pro likvidaci, 3 roky bez hnojiva, skoro 100% mech. :-D tam kde hnojim není po mechu ani náznak.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.04.15 15:40
avatar

Kyselost púdy zjistíte pomocí indikátorových papírků -běžně ke koupi v v zahradnických potřebách. Posyp nehašeným vápnem lze provádět ale : mnoho lidí se domnívá, že výskyt mechu je způsoben nedostatkem vápníku v půdě. Ve skutečnosti přílišný výskyt mechu ukazuje na nedostačující péči a má 4 příčiny( 1.nedostatek přístupných živin-zejména dusíku, 2.velké zhutnění půdy, 3.přílišné zastínění plochy a 4.ve stínu velmi nízce sečený trávník). Což nechci říci, že je to váš případ. Trávník ve stínu by se měl sekat na výšku 5-6cm.Stálým vápněním sice mech odstraníte, ale promění se mírně kyselá půdní reakce, kterou by měl trávník mít, na zásaditou půdní reakci,což mnohým travám nevyhovuje, zato se daří plevelu. Lepší než vápnit je používat hnojivo s vyšším obsahem dusíku.Likvidace mechu: mletý vápenec se doporučuje při kyselosti půdy PH pod 5,5. Účinná je také zelená skalice.Chybějící dusík lze doplňovat ledkem amonným s vápencem. Kyselost půdy pro trávník má být PH6-6,5.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.