Jaký mám dát typ substrátu?

Od: Datum: 06.04.15 16:18 odpovědí: 4 změna: 12.04.15 20:06

Dobrý den.

Mám několik otázek, jako začínající ,,zahradník" :)

1) Od kdy mám dát na balkén rajčata - klasické a keříčkové - až po zmrzlých nebo dříve?

2) Jaký zvolit - koupit substrát pro rajčata do truhlíku?

3) Jaký zvolit - koupit substrát pro muškáty?

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bbbb
Datum: 06.04.15 16:35

Já dávám zahradnickej substrát na dno kyble trošku keramzitu zasypu a dám oporu.Na balkon bych moc nespěchal zatím raději nechat v teple a ven až bude jistota že bude tepleji i přes noc. jeden rok mi takhle namrzla celá výsadba když jsem dal vše ven těsně po zmrzlých.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.04.15 16:38

Na muškáty je speciální substrát a opravdu funguje. Stejně je to s hnojivem na muškáty. S muškáty nespěchejte ven. Třeba už nezmrznou, ale noci jsou dlouhé a studené a ony zastaví růst a strádají. Ta, které jsou doma, na parapetech rostou mnohem rychleji. Také záleží, kdy přijde chladno, zmrzlí, nejen na papíře, v kalendáři.

S rajčaty na balkoně poradit neumím. Měla jsem je kdysi ve velikánském květináči. Byla to taková nehezká rostlina, na které bylo tolik plodů, že vyšly dráž, než zemina. Tak nějak na balkon, aby byl krásný pro radost, mi přišla hodně ošklivá. I v okolních domech na balkonech, je radost pokoukat na záplavu květů muškátů, milionbels a vlastně všech, které mají hodně květů a smutný pohled na nehezkou rostlinu, která patří na pole, na zahrádku.

Datum: 09.04.15 22:13

ad 1 rajčata natrvalo ven radši po zmrzlících,ale pokud je máte na balkonu nebál bych se toho pokud budou noci aspoň nad 5 stupňů,a když bude hrozit zima tak je zastrčíte domů

ad 2 klidně klasický zahradnický substrát,ale dal bych vrstvu substrátu pak hnůj(klidně granulovaný) a přikrýt zase substrátem a hlavně dostatečně velkou nádobu

ad 3 do muškátů nedělám,ty nejsou k jídlu

Datum: 12.04.15 20:06

Dobrý den.

rajčata (odrůda Vilma, což jsou keříčková cherry) pěstuju na balkoně už 3 roky a zatím úspěšně.

1) do cca konce dubna je mám v kelímku na okně uvnitř. Po přesazení je tak 14 dní otužuju (ven zakrásného počasí) a ven natrvalo dám zhruba po těch zmrzlých (ale spíš hlídám teploměr a předpovědi). Schovat se před studenější nocí dají vždycky.

2) Používám buď univerzální zahradnický substrát, nebo substrát pro zeleninu (bývají na něm nakreslena mimo jiné rajčata , smíchám s trochou písku a vylehčím trochou perlitu. Na dno keramzit.

3) Taky věřím speciálním substrátům pro muškáty. Nevím, je-li to nutné, ale rostou mi v tom pěkně. Ten většinou s ničím nemíchám.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.