Jaký insekticid?

Od: Datum: 04.04.15 22:02 odpovědí: 11 změna: 09.04.15 13:24

Stříká prosím někdo po odkvětu krokusy a tulipány insekticidem proti mšicím které sají na cibulích? Loni jsem zjistila že tam ty potvory jsou *ee* když jsem rozsazovala jedny krokusy. Zajímalo by mě jestli systémový insekticid (Calypso, Mospilan), dostane jed i do cibule...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.04.15 10:04
avatar

Nemýlíte se? Mšice na cibulkách?! Myslím si, že je spousta jiných odporných hmyzáku, ale mšice rozhodně na cibulkách nejsou. *hej* Udělejte fotku a dejte sem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 15:14
avatar

babko, budeš se divit, ale opravdu jsou. Natahají je tam mravenci a květina většinou odejde. já na to také přšla předloni náhodou. Chcípaly mi cinie-ostálky jedna za druhou, tak jsem je začala vytrhávat a kořeny měly obalené mšicemi. Koupila jsem jed na mravence a začala hubit je, pak to přestalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 05.04.15 10:36

Mohly by to být nějaké vlnatky. Ty jsou příbuzné k mšicím a některé druhy napadají i na kořenech. Na podobné "neřády" bych použil organofosfát Karate. Jde o požerový jed, který se vstřebává přes zelené části a vše co si z rostliny v té době nasaje, tak zahyne. Je potřeba postřik zopakovat (cca 3x po týdnu až 10 dnech), protože je potřeba zahubit i pozdější vývojová stádia tohoto hmyzu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radkapod*
Datum: 05.04.15 13:10

@babkazov Opravdu tam jsou (nebo alespon loni byli). Našla jsem že mšice přenášejí virové choroby na krokusech, tulipánech a jiných. Ale nic o tom čím je postříkat.

Odpoledne se podívám, nechce se mi ted ale vyrývat moc krokusů když jsou krátce po odkvětu.

@bruk600 nepoznám jestli jsou to vlnatky nebo mšice, jednou jsem měla mšice na karotce. Na kořenech. O Karate zeon jsem našla že je nesystemický...a jestli jsem to dobře pochopila, tak to znamená že nerozvádí účinou látku po rostlině.

Od: bruk600*
Datum: 05.04.15 14:56

Není důležité, zda jsou to mšice, nebo vlnatka. Prostě to poměrně spolehlivě zahubí savý hmyz. Nevím co má zamenat "nesystemický", ale dovolím si tvrdit, že po postřiku bude celá rostlina jedovatá a to i kořenový systém. Jedná se o požerový insekticid.

doplněno 05.04.15 15:51:

Rád jsem vám "špatně" poradil. Nemohu znát všechno, ale mám obavu, že NINJA bude zas jeden z mnoha moderních přípravků, které budou tak moc ekologické, že jejich účinky platí pouze na peněženku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radkapod*
Datum: 05.04.15 15:34

Pokusím se sehnat insekticid NINJA, to by snad mohlo být to co potřebuji...po dlouhém hledání na toto téma jsem o něm našla :

Ninja
Insekticidní přípravek určený k ochraně zeleniny a okrasných rostlin proti mšicím a molicím. Působí proti všem stadiím mšic a proti pohyblivým stádiím molic. Přípravek je přijímán především zelenými listy a v rostlinách se šíří směrem nahoru i dolů (systemicky a translaminárně).

Kdyby měl někdo zkušenost určitě napište ;)

Datum: 08.04.15 15:18
avatar

Radko, jsou to mšice které tam natahají mravenci. Já také myslela že to není možné, ale je. Měla jsem to také a zničí i jiné rostliny. Je třeba se zbavit mraveců, mšice sama pod zem nepoleze. Já jsem našla hodně mravenčích hnízd a ty jsem zlikvidovala, pak byl pokoj.

doplněno 09.04.15 13:19:

Kupuji Formitox a postupuji podle návodu. Ale také to dělám tak, že jsem to rozpustím ve vodě a naleji do hnízda. Když teda to hnízdo najdu. Jinak koukám kde se jich promenuje celý houf, tam kopnu a určitě tam už je hnízdo plné vajíček. Celé to řádně posypu. Ono je více přípravků na hubení mravenců a jednou jsem měla něco so se ředilo teplou vodu a to fungovalo bezvadně. Ale už si nevzpomenu co to bylo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radkapod*
Datum: 08.04.15 22:07

@suzymon Jak likvidujete mravence? Já kde to jde, tak proliju horkou vodou, kde to jde na betonu stříkám tímto:

http://www.diskont-zahradkar.…-mravencum-500ml-rozprasovac/

Nejhorší je to když mají hnízdo v nízkých okrasných travách *zed*, to jen rozhrabu, nasypu skořici, prokleju je...no a někdy jdou o dům (trávu) dál a někdy je jim to fuk...potřebovala bych něco jako je ten Bros ale aby to šlo stříkat do trávy apod.

Datum: 09.04.15 07:43
avatar

Radko, to prokletí, to je úžasné :-D Také s rostlinami a živočichy mluvím, funguje to. Až vám skořice dojde, vezměte na ně jedlou sodu. Ta taky funguje. Na zahrádce sousedka obcházela se samovarnou konvicí. Až mi těch potvor bylo líto!

doplněno 09.04.15 11:28:

Tož, to si netroufnu říct. Sypala jsem ne přímo do trsu. ;) Když jsem před nedávnem sadila do truhlíku muškáty, použila jsem zeminu, kterou jsem měla v igelitovém pytli z loňska. Chviličku jsem zaváhala, jestli ji nemám strčit do trouby, ale nechtěla jsem si zasmradit byt, tak jsem to vzada. Za dva dny jsem byla na mrtvici, protože z truhlíků vyletěly mraky smutnic. Šílené! Ve zmatku a rozhořčení jsem popadla starý Arpalit, sprej na blechy na psovi, a postříkala jsem nejen vzduch, ale i povrch zeminy. Během chvilky na parapetu byly závěje těch černých potvor. A co je zajímavé, každý den bývají nové mrtvolky. Arpalit furt funguje a muškáty se tváří, že jim to nevadí. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radkapod*
Datum: 09.04.15 09:06

babkazov myslíte že jedlá soda se může sypat přímo do rostliny? Aby to nějak nevadilo...zatím jsem to nezkoušela.

Od: jmlc®
Datum: 09.04.15 13:24
avatar

Zkuste jednu maličkost - do rozprašovače dejte pár dávek tekutého mýdla a tuto mýdlovou vodu rozprašte na rostliny. Nezaručuji, ale osobně úspěšně užívám u rostlin typu zeleniny proti všem možným muškám už několik let... Např. zelí, kapusta,...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.