Plevel nebo kytka?

Od: Datum: 03.04.15 14:30 odpovědí: 17 změna: 08.04.15 19:50

cosi mi vyrůstá na záhoně - na plevel mi to přijde příliš silné a veliké... nepřipomíná mi to nic, co bych měla vysazené, ale jsem sklerotik...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.04.15 14:47

docela bych tipla pryskyřník viz obr.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.04.15 14:59

podle lístků to tak opravdu vypadá... ale ten jsem určitě nesázela - leda, že by mi ho omylem přidali k jiným koupeným cibulkám...? díky :)

Datum: 03.04.15 15:11

ale podle těch suchých stonků to asi bude něco neco jiného - ještě popřemýšlím co by to mohlo být

Datum: 03.04.15 15:08

A nemohl by to být celer listový kadeřavý?

Datum: 03.04.15 15:15

zelenina široko daleko neroste...

Datum: 03.04.15 15:23

Tak asi to bude delphinium podívej se?Na záhoně to mám taky s těmi suchými stvoly ,co říkáš?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.04.15 15:37

jasně, bingo! - stračka, tu jsem tam měla loni... hahanaj, klobouk dolů! *palec*

Datum: 03.04.15 15:39

mám radost s tebou *vtip*

doplněno 03.04.15 15:53:

že jsme na to káply

Od: rybana
Datum: 03.04.15 19:22

Ano, ostrožka, delphinium, hezká modrá trvalka. Měla jsem tři trsy a vyráží mi jen jeden.

Datum: 04.04.15 15:19

Ta Stračka je nádherná ,,mám ji moc ráda ,také ji mám,ale ne tak hojně..Copak s ní děláte ,že tak bujně roste.

Datum: 03.04.15 19:36

Tak já nevím děvčata, ale podle mne to stračka není. Měla jsem tu stračku také, ale nakonec se mi přestala líbit, tak jsem ji zlikvidovala a ta se jednoduše vysemeňovala. Rozrostla se jako plevel, jako to je na obrázku. Toto, co vidím na té fotce mám také a koupila jsem tu kytku místo stračky. Ta má jiný systém růstu, proto tam jsou ty staré klacky. Je to trvalka a je hezčí než stračka, ale i kdybyste mne teď zabili, tak si nevzpomenu jak se jmenuje. Ale šla jsem ji vyfotit, protože i mně už vylézá. Já ji teda nechtíc skoro zlikvidovala, protože jsem tam zakopávala plachtu od foliovníku a věděla jsem, že tam někde musí být. Už jsem se s ní v duchu rozloučila a zrovna včera jsem si všimla, že to přežila. Tak ty klacky tam už nejsou, protože jsem tam řádila s rejčem jako černá ruka, ale normálně ji tam každý rok na jaře mám i s klackama. Ale leze ven a to je důležité. Až bude větší, tak znova vyfotím. Ale kvete to podobně jako stračka, jenom je to hezčí a květy vydrží mnohem déle. Neopadávají jako u stračky.

Datum: 03.04.15 19:57

Suzy, nemyslíš oměj?

Datum: 03.04.15 20:47

to moje roští je stračka určitě - loni jsem ji tam zasadila a nevzpomněla si na to, dokud mi ji hanahaj nepřipomněla...

Datum: 03.04.15 23:14

Tak jo, já si pořád nemůžu vzpomenout jak se ta moje jmenuje. Ale to nevadí, přece určitě vykvetou a pak porovnáme ty květy. já si jenom vzpomínám, že jsem se do té stračky-ostrožky také "zbláznila", když jsem ji viděla na fotografii a pak jsem byla zklamaná. Bylo to takové neuspořádané a ty květy se rychle odspoda vyholovaly, takže taková košťata. Proto jsem to zlikvidovala. Teď jsem sama zvědavá, co mi to tam vykvete. Určitě pošlu fotku.*placni*

Datum: 04.04.15 17:37

je to stračka---- také ostrožka

Od: evad
Datum: 08.04.15 18:04

Tak nechápu jak někdo může říci,že ostrožka je koště.Je to krásná kytka,kterou mi přátelé s údivem okukují.Mám dvě barvyMusí mít sluníčko a pak je nádherná.Nesnáší v blízkosti konkurenci jiných kořenů,pak skomírá.O každé rostlince je potřeba vědět aspoň to základní.

Od: rybana
Datum: 08.04.15 19:50

pro evad - Aha, tak proto mi ty dvě zašly, měla jsem je mezi kytkama a jen ta soliterní přežila. Jinak mám tuhle kytku taky moc ráda,

přeci jen modrých květin tolik není.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.