Určení druhu rostliny s fialovými listy

Od: Datum: 02.04.15 07:30 odpovědí: 8 změna: 02.04.15 18:26
Ahoj, dobré ráno.
Včera jsem od babičky dostala tuto zvláštní rostlinku, ale ani ona mi nebyla schopná sdělit její název. Rovnou říkám, že moje znalost pokojových rostlin končí u orchideje a kaktusu, takže bych byla ráda, kdyby se do mě případný znalec nepustil, jak můžu být tak hloupá, když nepoznám specifický exemplář toho a toho...
Zvláštní znamení této květiny je, dlouhý bílý stonek, tři fialové, trojúhelníkové květy, plus to, že na noc chodí "spát", tedy: složí lístky k sobě a lehce poklesne, ráno s úsvitem slunce pomalu lístky rozevírá a narovnává se.
Předem děkuji :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.15 09:27

Popis nestačí, je nutná fotografie.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.04.15 10:37
Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.04.15 11:31

Oxalis, také mne to napadlo, ale nevěděla jsem jak se to jmenuje. Má to tady vedle soused celé léto venku na parapetu, ale nijak tím uchvácená nejsem. Také existuje v zeleném provedení. Mně to fakt připadá jako obyčejný jetel. Ale na Tvém obrázku vypadá parádně, ten sousedův není tak hezký.

Od: mahan
Datum: 02.04.15 15:37

Pokud je to oxalis tak tady máte ještě zelený,pak taky fialový,ale ten kvete žlutě,a nemá hlízky no a pak ten Váš fiaalový,ale květy nejsou fialové,ale růžové.

Datum: 02.04.15 16:49

Jak tak koukám, nakonec se o kytičku zajímáme jenom my. Tazatelka se neráčila ani vyjádřit k obrázkům, jestli jsou rádci na správné stopě. Ach jo, někdy to je fakt divné.

Datum: 02.04.15 17:11

Ale to nevadí, Suzy, aspoň jsme se pokochali...

Datum: 02.04.15 17:17

Suzy, tazatel se třeba od rána nedostal na net...

Datum: 02.04.15 18:26

Milé dámy, jistě to víte, ale pokud některé ne, tak trošku poradím - jak účinně pátrat po čemkoliv !

1) Zadejte si do vyhledávače ( třeba na seznamu cz) slovo : obrázky

2) První nebo druhá řádka bude : Obrázky GOOGLE

3) No a právě zde napište jakékoliv slovo, které hledáte na fotkách : např. třeba : druhy oxalis, nebo cibuloviny, nebo trvalky, nebo třeba : typy očí atd., atd., atd...

Na ten obrázek si klikněte a zpravidla tam můžete pod tou fotkou najít nějaký odkaz, název a pod. No, ale protože vím, že většina z Vás to moc dobře ví, tak Vám všem přeji hezké velikonoce a co nejméně práce... sanyo

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.