Jakou květinu do malého otvoru

Od: Datum: 27.03.15 15:11 odpovědí: 9 změna: 31.03.15 07:26

Pěkný den všem rádcům - mám takový specifický problém a uvítala bych radu. Na zahradě jsou ve svahu pozůstatky staré brány, pod zemí a vykukují železné zbytky. Když sekám traktůrkem trávu, mám s nimi problém - vždycky je musím dlouze hledat, v trávě nejsou vidět, pak do nich zapíchnout tyčku, abych se jim vyhnula a nezničila sekačku. Jsou 4 - viz foto. Napadlo mě zasadit do kulatých otvorů nějakou květinu, která by neměla mnoho kořenů a nerozrůstala se - je tam jen 14 cm do hloubky a díra má průměr 6-7 cm. Myslíte, že by to šlo? A jakou rostlinu byste mi poradili? Napadá mě gerbera, kopretina, třapatka - ale nevím, jestli se oddenky nerozmnožují...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.03.15 15:18

no v tak malém otvoru myslím, že nemá šanci nic přežít... jednodušší by bylo ty pozůstatky vykopat

Ohodnoceno: 2x

Od: jarin*
Datum: 27.03.15 18:57
Nebo vykopat cca 15cm a uříznout flexkou.
Ohodnoceno: 4x

Datum: 28.03.15 13:34

V takovém malém otvůrku bude každá kytka jako vězeň. Nehledě na to, že kopretiny a třapatky se velice rády rozrůstají do trsů. A tady by neměly kde.

Gerbera je zase rostlina pěstovaná v interiéru. Ta vám venku neporoste /max. ve skleníku/.

Opravdu to odkopat a uříznout níž, než je terén. Vidím tam i nějaký beton, vykopat to celé by asi bylo hodně náročné. Ale odkopat pod úroveň a pak odříznout.

Květiny vám v tom určitě nepůjdou. Jaga.

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 28.03.15 14:24

Dobrý den, několik návrhů řešení: 1) Vykopat, uříznout, odstranit, zahrnout. 2) Navalit na to nějaké pěkné velké kameny. 3) Zarazit tam menší trubku ukončenou ploškou a na ní květináč s kytičkou. 4) Do otvorů narazit vyšší trubky, nahoře je spojit a udělat opěru pro popínavou rostlinu, kterou si tam vedle zasadíte. No, a zcela nejjednodušší by bylo zasadit do přiměřené blízkosti cokoliv, co vyroste více než tráva - kytička nebo keřík. Kořeny se vydají směrem, kde bude prostor, ty trubky zarostou a budou pod keříkem, kam stejně se sekačkou nepojedete. Zdravím!

P.S. Netřeba vsazovat rostlinu do otvoru - stačí ji umístit vedle.

doplněno 28.03.15 14:30:

minda - pokud je to v cestě, tak tam nemá význam sázet nikde nic. Přes kytičku nebo keřík asi nepojedete. Ještě by to šlo více zahrnout a srovnat terén - to by pak nevadilo při sekání.

doplněno 28.03.15 14:40:

minda - nebo něco tuhého, vyššího, ale pružného a ohebného. Nárazník auta to nepoškodí a rostlina se po průjezdu opět vztyčí. Ale, to berte už (asi) jen jako vtip.

Datum: 28.03.15 14:24

děkuji vám, asi máte pravdu... na uříznutí bohužel nemáme techniku... hm, možná tam píchnu malou umělou kytku, abych ta místa v trávě našla a nezničila nám traktůrek...

doplněno 28.03.15 14:27:

ben - i vám díky, ale to místo je bohužel ve svahu, kudy jezdíme k chalupě, v cestě, nemůžu tam stavět žádné konstrukce... ale zvážím něco vysadit těsně vedle :)

doplněno 28.03.15 14:31:

něco nízkého, kvetoucího, abysme se tomu autem i traktůrkem vyhnuli - třeba lobelku...

Datum: 28.03.15 15:20

Já myslím, že by se vyplatilo pozvat někoho s pořádnou mašinou, aby to vytáhl. Měla bys od toho pokoj jednou provždy.

Datum: 28.03.15 16:34

Mindo. Nedělej žádná provizorní řešení. Jak Ti tady někdo poradil, odkopej kolem dokola hlínu, večer pošli posly do místní hospůdky a tam se určitě někdo, kdo má doma flexu, najde, Bude to mít uříznutý za chvilku. Teda jestli těsně pod povrchem není trubka v betonu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.03.15 07:16

Já nejvíce souhlasím se Sebodkou. Ale jestli mermomocí trváte na kytce, pak afrikánek, smraďošku. I tak v té trubce, když se léto vydaří, musí být jako v suchém, horkém hrnci. Myslím si, že jedině smraďoška by to mohla přežít.

Datum: 31.03.15 07:26

Vždyť nemusíte nic sázet dovnitř. Stačí něco, nějaký keř, vysadit těsně vedle a trubku začlenit do kořenového prostoru. Pokud tam ale budete chtzít nějakou trvalku, tak v trávníku vám moc neporoste, trávník ji bude dost sužovat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.