Kanadská borůvka

Od: Datum: 20.03.15 21:31 odpovědí: 4 změna: 21.03.15 12:21
Chci si pořídit borůvky, ale mám ted dilema jestli je mužů vysadit do kamenného koryta nebo bude lepší velký květináč?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.15 21:42
Borůvky musí mít hlínu s velkou složkou rašeliny kvůli PH půdy. Rašelina špatně váže vodu takže když to dáte do koryta tak bude problém to uzalévat. Zkuste se místo kanadské podívat po rostlině Kolomyka. Ta tolik kyselou půdu nevyžaduje a plody chutnají víc borůvkově než ta kanada i když botanicky o borůvky nejde.
doplněno 20.03.15 21:47: Lonicera - zimolez kamčatský ta kolomyka byla jen nějaká obchodní značka jednoho obchodního řetězce.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.03.15 08:02

zimolez chutove slaby.

Od: marky*
Datum: 21.03.15 09:25
Zeminu koupim přimo na borůvky , v po m problém není,ale jestli můžou byt v tom korytu. Nevím jestli je nedat radši do velky nádoby.
Od: 7jamta
Datum: 21.03.15 12:21
Borůvky potřebují hodně substrátu a nesmí přeschnout kořeny. Jestli máte možnost, dejte je do jámy na zahradě, budou na tom líp. Jámu tak 80 na 80, 50 hloubka, kde se vymění hlína za něco kyselého, třeba piliny. I tak mám problém se suchem. Květináč i koryto mi přijdou malé, myslím, že tahle kytka chce aspoň 100 litrů, je docela veliká.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.