Sázení růží

Od: Datum: 20.03.15 07:41 odpovědí: 8 změna: 21.03.15 14:17
avatar

Zdravím,

koupila jsem si sazenice růží a zahradnice mne poučila, že mám dbát při výsadbě na to, aby byl ten roub nad zemí. Poslechla jsem radu a dnes jsem se dočetla, že má být naopak to místo kde je viditelně vidět roub, 2 až 4 cm. pod zemí. Tak jak to je vlastně správně? Předem děkuji za správnou radu. Jak je možné, že každý zahradník tvrdí něco jiného.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.15 07:54

Místo očkování má být nad zemí, máte nasázeno dobře.

doplněno 20.03.15 08:04:

Tak jsem taky projel internet. Někde píšou pod, někde nad, tak si vyberte. Odpověď jsem napsal podle toho, co si pamatuju ze školy a podle toho, jak to dělám já.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.03.15 09:47

Suzy, mně řekli v zahradniictví taky, že pod zemí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.15 10:15
avatar

Limetko, mně zase ta zahradnice řekla že to má být nad zemí. Pak jsem se ve Starklovi dočetla že naopak pod zemí. A tak jsem hledala i jinde, a je to fakt sporné. Každý říká něco jiného, proto jsem se zeptala tady.

Datum: 20.03.15 10:10
avatar

Ach jo, tak to vidíte oba. U stromů má být roub nad zemí, sám Bůh ví, jestli je to správně. Já jsem před několika lety vysadila třešeň a meruňku, oba stromy jsem zasadila s roubem pod zem, neboť mi nikdo neřekl jak to má být správně a abych pravdu řekla, ani mne tenkrát nenapadlo se na to zeptat. Nevěděla jsem, že je to důležité. No a stromy vyrostly oba. Třešeň už je veliká a plodí jako divá. U meruňky jsem odkopala ten roub za několik let, když jsem se někde dočetla jak to má být správně. Strom je také mohutný, ale málo plodí, protože mu pokaždé namrznou květy. Je to maďarská meruňka a asi jí u nás nesvědčí. Chci ji pokácet, ale je mi jí líto. Jenomže mi děsně stíní na zahradě a navíc neplodí, tak mám každoročně dilema co s ním. Vím, že na to existuje postřik na ty květy, aby nenamrzly, ale ten strom je tak vysoký a ještě je trochu na svahu, že se bojím vylézt na štafle, abych se zase neskulila na zem. Tak se v duchu tady směju, protože i kdyby nakrásně letos meruňka rodila, stejně ji nemohu očesat, protože se nahoru nedostanu. Ani jsem ji kvůli tomu prostříhat nemohla, tak tam jsou zbytečné větve křížem krážem, které také vadí. Loni jsem zavolala zahradníka, aby mi ji prostříhal, ale on si řekl za ten jeden strom a dva malé nové stromky metr vysoké,1 200Kč.

doplněno 20.03.15 10:13:

To se mi fakticky zdálo moc, tak jsem ho nevzala.

Od: ben®
Datum: 20.03.15 10:21
avatar

Dobrý den, když jsem před léty přesazoval růže, tak jsem žádnou informaci o roubech neměl. Prostě jsem je přesadil. Příroda je mocná - ujaly se všechny a dařilo se jim tak, že jsem nestačil zastřihávat. Možná je někdy lepší menší informovanost a ponechat to na přírodě. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.15 14:25
avatar

Já sázím roubování nad zem.Na zimu pak přihrnu zem ,aby nenamrzlo.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.03.15 20:37
avatar

Cesmino, tak takhle to bylo namalované na těch krabicích, ve kterých jsem ty růže koupila. Takže já to chápu tak, že pokud je zasadíme s roubem nad zem, musíme na zimu přihrnout roub hlínou. Pokud dáme roub pod zem, nehrozí tak moc to vymrznutí, ale možná to zase není až tak ideální pro tu růži, protože můžou vyrážet plané větve. Z toho by se jeden zvencnul.

Datum: 21.03.15 14:17
avatar

A co teprve ,když je na krabici růže rudá a vykvete čistě bíle jako mě loni.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.