Čím poorat starou zahradu?

Od: Datum: 18.03.15 17:35 odpovědí: 3 změna: 18.03.15 22:59

dobrý den

mám na RD pozemek, kde 3 roky byla velká hromada hlíny z pod RD. Toto se na podzim rozhrunlo bagrem, ale bagr za sebou nechal semtam nějaké vyjeté koleje, taky někde zustala stará trává atd atd.

chtěl bych celou zahradu něčím přeorat, vyrovnat a zasít trávu

chci se tedy zeptat jestli mohu to udělat nejakým Vari? (švagr něco takového má). A jaké nejlepší přislušenství by bylo dobré? nechci zase celou zahradu přeorávat 20cm do hloubky, spiš jsem myslel 5-10max cm, a pak krábkama urovnat a zasít a něčím zavalcovat.

Je takový pořadí ok? děkuji za rady co a jako


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.03.15 18:52

Tak jestli jestli máte v rodině varinu tak rotovátorem http://www.vari.cz/katalog/stavebnicovy-system-vari/dsk-317/prislusenstvi-k-vari-global/kyprici-ustroji-kuk-125/cp:929/ nakypřit ,uhrábnout,zasít,zahrábnout,zaválet.Ale počítejte s tím že to bude ještě sedat-podle vrstvy nové zeminy,jestli by nebylo lepší to letos vyrovnat počkat až vyleze plevel postříkat randapem a na rok nebo napodzim dodělat nahotovo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.15 20:29
avatar

Chtělo se mi zasmát a napsat, že nejlepší bude pluh obracák a je jedno jestli s volem, koněm nebo traktorem. Ale není každý zemědělec nějaké Vari-rotavátor, bude na nevelku zahradu stačit, pak by jste to měl zabránovat a ty staré drny z toho dostat a než bych zasela postříkala bych proti plevelům včetně pýru, jsou postřiky jiné než jen Rondap a ty se stříkají na poorané pole kdy je plevel ještě v zemi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.15 22:59

Když by se čirou náhodou podařilo varihopsadlem (myslím rotavátor na Vari) udělat kyprou vrstvičku, tak vespod máte tak uježděnou zem, že nemusí propouštět vodu a i při menším dešti budete mít v trávníku kaluže a trávník půjde do pryč. Z vlastní zkušenosti. Nemám Vari, ale Agzat s taženým rotavátorem. Nejdříve jsem vyzkoušel pluh a orebná kola. Ani omylem. Rotavátorem na jedno objetí ulomené tři nože. Takže opravdu velký traktor s pluhem a potom už rotavátor. Záleží i na půdních podmínkách, které máte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.