Kdy sázet rybiz

Od: Datum: 13.03.15 09:51 odpovědí: 4 změna: 13.03.15 23:34

Dobrý den. Dneska jse dostala rybíz keřový a nastříhané větvičky,-rozštípané,jak to trhala. . taky z keřového ryvízu. Rybíz není vyrytý,ale vytrhaný. Má kořeny,ale některé jsou vylomené. Mám dotaz. Můžu ten s kořeny nyní zasázet i když je zima a ty poškozené zastříhnout nůžkami? A jěšttě dotazž- ty ustřižené větvičky mám taky dát do země,nebo obojí dat doma do truhlíku a počkat až bude tepleji? Děkuji za radu. Marcela


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.15 10:31

Dobrý den, Marcelo, výhony s kořeny, klidně můžete nasázet, jakmile není půda zmrzlá - v březnu už je vhodná doba a měly by se bez potíží uchytit. .Větvičky bez kořenů - tam si nejsem jistá, jestli zakoření, ale zkusila bych je také nasázet a skoro celé zahrnout půdou. Vršky zastřihnout a nechat koukat ven tak 1 - 2 pupeny. Pilně zalévat - no a uvidíte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.03.15 18:12

Ještě jeden dotaz. Mám rybiz přihnojit do vyryté jamky a čím? Díky Marcela

Datum: 13.03.15 22:33
avatar

Do vyryté jamky je nejlepší dát kvalitní kompostovou zeminu. Hnojit by se mělo, až rybíz zakoření. Můžete dát na dno jamky např. granulovaný koňský hnůj, pak nejméně 5 cm kvalitní zeminy a pak teprve nasadit rybíz. Já bych nechala rybíz nejprve zakořenit a na podzim přihnojila hnojivem na bobuloviny, nebo Cereritem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.03.15 23:34
avatar

Klidně hned s rybízem do země, větvičky zapíchat do zeminy, bude jim tam lépe, než v truhlíku.. Já jsem předloni ostříhala v únoru staré větve rybízu, nechala měsíc na hromadě a pak jsem jednu větev píchla na okraj záhonku jako značku k zasetému řádku mrkve. Stará větev se zazelenala, nad boční zelenou větvičkou jsme vršek rybízu uřízli, na podzim si ji dcera vyryla a zasadila a loni měli vnoučci už rybíz... Po této zkušenosti jsem toho názoru, že rybíz je plevel a přežije vše !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.