Přesazení tůji

Od: Datum: 11.03.15 09:33 odpovědí: 4 změna: 14.03.15 09:09

Poradí někdo jak mám přesadit 2,5m vzrostlé tůje,staré 6let?Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: tuje
Datum: 11.03.15 09:47

Především v jisté vzdálenosti po obvodu vykopat stroužku. Přesekat všechny kořeny. I ty co rostou kolmo pokud to půjde. Záleží na tom zda máte techniku která to pak zvládne. Stroužku vysypat substrátem a dva roky počkat. Za dva roky v zimě prolít bal vodou nechat zmrznout o, bal vyvrátit a přesadit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.15 09:54
avatar

Tůje o výšce 2,5 m by měla jít přesadit celkem bez větších problémů a dobře se ujmout. Je důležité zachovat pokud možno ne příliš narušený kořenový systém (kořenový bal), který se pochopitelně se stářím rostliny zvětšuje a stoupá jeho hmotnost. Průměr kořenového balu by měl být v relaci k výšce rostliny - příliš malý bal nezachová dostatečné množství kořenového vlášení, příliš velký bal se může při přepravě rozpadnout. Je těžké stanovit nějakou míru,ale průměr balu je třeba volit odhadem podle velikosti a tloušťky stromu a hustoty kořenů. Vhodným obdobím k přesazování je pozdní léto - polovina srpna až do října. Pokud tedy přesazení Vaší túje nespěchá, můžete ji na to připravit - obrýt ji na šířku rýče, zeminu nahradit např.zahradnichým substrátem, ten udržovat vlhký. V srpnu ovažte korunu túje kolem dokola pro snazší manipulaci. Bal je třeba uvolnit,podsunout pod něj přiměřeně velký čtverec juty, bal obalit, zavázat a rostlinu opatrně přepravit na nové místo.

Zdroj: internet

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jar®
Datum: 13.03.15 23:08

Loni na jaře jsme museli přesadit 5 metrů vysoké thuje. Okopali jsme je kolem a protože je neutáhli ani 3 chlapi, pomohl nám je převézt na místo určení bagřík. Vykopali jsme díru o trošku větší, dali rašelinu a hodně prolili. Do bahníčka usadili thuje a 3 týdny hodně zalévali. Přežily všechny i když nám v zahradnictví říkali, že nepřežijou. Takže klidně do toho, jen hodně zalévat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.15 09:09
avatar

bagrik, sekyrka, krumpac, nalozit a privezt na moji adresu :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.