Skalka - tipy a zkušenosti?

Od: Datum: 09.03.15 11:57 odpovědí: 12 změna: 13.03.15 06:24

Zdravím. Rád bych se zeptal zkušených pěstitelů.

Včera jsem přítelkyni k MDŽ postavil tuto skalku(viz. foto) nicméně takovou radost na zahradě mámě oba dva poprvé v životě. A jde mi prosím o radu, jaké kytky (názvy apod.) by jste sem doporučili. Nějaké vlastní zkušenosti, co a jak udělat, co zasadit a které by byly nejhezčí:)...Jedná se o slunné místo - celý den svítí slunko na tento kout zahrady.

o víkendu mám v plánu udělat další překvápko pro přítelkyni - počítá, že kytky si nakoupí až cca za měsíc, ale chci ji vzít o víkendu už na nákup a chci být na to připraven.

Děkuji za rady a nápady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.15 12:38

na slunném místě se bude dařit všem skalničkám - jak rozchodníkům ,netřeskům , nízkým skalkovým floxům, trávničkám, hvězdici nízké, tařičce , zvonkům . rožci, nízkému kosatci... nejlépe bude nalistovat skalničky a tam si vybrat co by se vám líbilo...

jen k těm kusům betonu jsem nenašla vztah - nevypadají tam dobře - nechala bych jen kameny ...ale každý jednou začínal, že jo, chtěl jste pro něj najít uplatnění...tak ať se dílo podaří...

mimo jiné v zahradnictví vám taky rádi poradí s výběrem,...

Ohodnoceno: 2x

Od: luck90
Datum: 09.03.15 14:34

Ty dva kusy betonu už tam byly, drží terén, tak tam dáme kytičky které to schovají..a děkuji mnohokrát za rady, líbí se mi fotky, dokážu si to aspon představit...:)...Můžu se zeptat neví někdo jak dlouho rostou takový ty koberce barevný na skalce:?

Datum: 09.03.15 15:16

skalničky se velmi rychle rozrůstají utvoří veliké trsy a koberce už v prvním roce ,spíš je budete muset krotit

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.03.15 12:39

Šikovný mužský;)

Předně je dobré myslet na to, že je hezké aby skalničky kvetly celý rok (od jara do podzimu).

Takže jarní cibuloviny: sněženky, bledule, ladoňky, talovín, krokusy

od léta skoro do podzimu kvetou: tařice, tařička, trávnička, hvězdice,

je dobré do zadní části skalky dát trošku vyšší trávy

Datum: 09.03.15 12:41

ještě pár obrázků

Datum: 10.03.15 08:59

Jo,,je to hezké,,žádný nazdobený krtinec..kupte si pak nízké poléhavé dřeviny ,zakrské borovice,nějaké trávy atd..mezi nějakou kytku na zpestřní,,hlavně nekupujte to,co se musí každý rok obměňovat.Aby to byly trvalky.Takové ,ať s tím nemáte velké zbytečné výdaje a na zimu pak problémy s cibulkama.

doplněno 10.03.15 09:04:

Jo a ta zeď cihlová ta bude tak jak je? Nenecháte to obrúst?

doplněno 11.03.15 10:59:

Budu upřímná,,ta zeď je hrozná,a bude vám kazit vše.Je to jako na staveništi kde se sesula zeď .Promiňte,ale je to můj názor

Datum: 11.03.15 08:58

Děkuji za radu a tipy :) ta cihlová zeď je v plánu nechat tak jak je, jen do rohu dát něco vyššího ať se trochu schova a na zed dám pak přítelkyni truhlíky, kam si chce dát muškáty myslím, tak uvidím jak se jí to vše podaří :)

Datum: 11.03.15 16:32

Vím, že to není úplně pěkné. ale svým způsobem se to tam hodí, tu cihlovou zeď jak říkám schováme něčím vyšším... + truhlíky..v plánu je do budoucna to nastříkat barevným špricem...a ta hliněná část ve spodku ta půjde stejně pryč...

Datum: 10.03.15 13:12

Skalka je malá, tak kupte něco,co se nebude moc rozrůstat. A také to, co vám v zahradictví padne do oka. Já postupuji tak- říkám kytce, když chceš u mě zůstat, tak přežiješ. Když nechceš, tak nepřežiješ.A skalničky jsou nezmaři, po čase je musím začít omezovat

Datum: 10.03.15 18:28

Na sluníčku se daří všem skalničkám, budete ještě usměrňovat. Přikládám inspiraci, svítí tam ráno a pak až od 3 hodin.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 11.03.15 22:47

Sluníčko skalce prospívá, ale i v polostínu je krásná.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.03.15 06:24

Dobrý den Citusko,

jak se jmenuje ta nízká zelená rostlina, která se plazí? Je náročná? A jak rychle roste?

Děkuji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.