Řez broskvoně,nektarinky

Od: Datum: 07.03.15 20:03 odpovědí: 3 změna: 08.03.15 07:42

Prosím, poraďte jak provézt první řez brosvoně SugarBaby (ploché plody) a nektarinky Honey(ploché plody).Byly dodány v květináči, vysoké 1,60m,střední výhon je zastřižen a větévky po celé délce kmenu zůstaly ponechány.Nevím jestli stromek pěstovat jako sloupový nebo zkoušet zapěstovat kotlovou korunu.Podle katalogu se mělo jednat o normální stromky velikosti 70-80 cm. Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlcŽ
Datum: 07.03.15 20:13
avatar

Pokud si troufáte, pak nejlepší rada bude nákup nějaké zahrádkářské literatury... já to řežu podle citu :) Ale mrkněte na toto:

http://www.ireceptar.cz/zahra…roskvone-kratky-a-dlouhy-rez/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.15 00:14

Větve zastřihněte na 2 až 3 pupeny. Horní pupen musí směřovat ven z korunky. Terminál odstřihněte těsně nad první větví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.15 07:42
avatar
První řez po výsadbě asi můžete provést vyjímečně na jaře ale jinak se peckoviny na jaře zásadně neřežou protože je to vysiluje a trpí klejotokem. Řez se doporučuje na konci června nebo až po odplodění. Kotlová koruna se doporučuje kvůli lepšímu prosvětlení ale bude složitější na údržbu než koruna s krátkým terminálem. A je v zimě náchylnější na rozlomení.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.