Sázíte už chilli papričky?

Od: Datum: 05.03.15 08:57 odpovědí: 10 změna: 19.03.15 12:15

Mám tři druhy nových chilli papriček a jak jsem se dočetla,měly by se sázet do pařníčků už teď.Jaké s tím máte zkušenosti?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.15 12:55

Máte pravdu,měly by se sázet do sazenáčků už v únoru.Já je jednou zanedbala,sadila později(nechala jsem je na moc slunečném místě,nerozsadila včas...) a nechala je hodně vytáhnout v tom sazenáčku do výšky,tak to byla"dlouhá tráva"a prd se mi ujaly.Sadit v únoru aby na konci léta byly už krásně vybarvené.Tak se mi to každý rok osvěčilo mi,jinak se nestihly dobarvit.P.S.:Mám velký slunný prosklený balkon a papričky v obrovských truhlících.Takže jestli má ve skleníku někdo jiné zkušenosti to nevím.

Ohodnoceno: 3x

Od: ju®
Datum: 05.03.15 13:54

Naklíčeny, zasazeny -2-3 cm, pokud se zasadí pozdě sklízím až v před zámrzem...

Od: bbbb
Datum: 05.03.15 17:58

Už máme vysazeno a hlídáme teplotu aby nešla pod 25 stupnů pak lépe klíčí. Jednu rostlinu Habanero red mám uloženou v sušárně a vydržela v pohodě a dokonce kvete tak už se těším až bude teplo a půjde ven.

Datum: 06.03.15 08:07

Díky za odpovědi,já jsem vloni sázela poprvé a právě taky pozdě a zabarvily se mi až koncem října.Teď jsem si objednala tři druhy: squash jamaican , sangria ornamem a cheyenne.Má jen velký balkon a koupila jsem pařníčky přímo na parapety.Zatím je mám na záchodě-je tam okno a největší teplo cca 23st.Tak snad mi něco vyleze.Už se těším.Ještě jsem se chtěla zeptat,kdy tak vylezou?Mám je zasazené zatím týden,a zatím nic...

Datum: 06.03.15 13:27

Já je dávám naklíčit na prkýnko na cibuli a na topení, vylezou asi za 7 - 10 dní, pak na parapet, aby nebyly papričky moc vytáhlé. Dnes je jdu přesázet do zavlažovacího truhlíku, mají už 4 lístky, pěkný den

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.03.15 15:46

...to je pravda,zapomněla jsem napsat,že jsem měla strach ať v poho vyklíčí,tak jsem je taky první dala na vatu trochu naklíčit,pak do sazenáčků...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.03.15 07:49

Tak jsem si všechny ty druhy zasadila do malinkých pařníčků a už všechny papričky vylezly.Mám radost.Zasadila jsem je hned do hlíny a mají stálé teplo 23°.Tak to vypadá slibně.

Od: host
Datum: 19.03.15 08:30

laický dotaz: dají se jíst všechny druhy malých papriček, nebo jsou druhy prodávané v květinářství pouze ozdobné? Květinářka si není jistá, říká, že je lidé kupují na ozdobu a snad některé i snědí.

druhý dotaz: jaký druh papriček, feferonek je vhodný do normální běžné české, nebo trochu pálivějších do maďarské a slovenské kuchyně? Kolega měl v práci od tchána ze Slovenska malé špičaté, asi 2 až 3 cm dlouhé fereronky, na konci silné jako tužka a té stačilo do guláše dát kousek a už to bylo tak akorát.

Datum: 19.03.15 12:15

Já budu mít 4 druhy.Stupeň pálivosti chilli papriček je od 1-10.Dva druhy mám na stupni 2 a další dva na stupni 9.Ale už jsem si vyzkoušela i nejpálivější chilli papričku,stačí do velkého guláše jen jemně poprášit a je akorát.Já mám ráda dost pálivé věci a hlavně chci zkusit udělat vlastní chilli omáčky.Takže pro vás by byla nejvodnější tato:

http://www.seminka-chilli.cz/ring-of-fire-141.html

Od: 111®
Datum: 19.03.15 09:37

já vysévám papriky a celer tak v půlce ledna...papriky už mají 10cm. 4pravé lítky. ony papriky mají dlouho vegetační dobu podobně jako celer kolem 180 dní..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.