Co je to za rostlinu?

Od: Datum: 04.03.15 14:55 odpovědí: 6 změna: 08.03.15 21:37

Prosim,pozna nekdo tuto rostlinu? Pridavam fotku. Nevim co to je a jak se k ni mam chovat.Za radu a odpoved predem dekuji.lilikSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.03.15 15:10

pryžec křížmolistý

doplněno 04.03.15 15:13:

údajně by měl odpuzovat krtky - já to tedy nepozorovala, že by tomu tak bylo

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 04.03.15 16:12
avatar

Nerozvětví se, nezmění se. Není to nic moc paráda. Ale zase zabere málo místa, tak proč ne?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.03.15 16:48

název zde již padnul správně,ale není pravda,že se nerozvětví,některé umí udělat pěkný keř.Pozor na to,že při poranění rostliny vytéká bílé mléko a to je jedovaté,může způsobovat citlivějším jedincům i dosti bouřlivé alergické reakce.Odpuzování krtků neposoudím,protože krtka znám jen toho kresleného,v životě jsem neměl na zahradě hromádku.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.03.15 07:04
avatar

Nechovejte se k ní vůbec dobře.Pryšec křižmolistý sice prý odpuzuje hryzce, ale jinak je to úporný plevel. Až Vám tato rostlina vyroste a vysemení se, nastane peklo, stovky malých pryšečků budou bojovat o své místo na slunci. Brzy dospějí a rozhodí kolem sebe další zelené potomky.

Babička to donesla odněkud asi před 30lety. A věřte, nebo ne, od té doby, i když jsme to zlikvidovali, každé jaro nám ještě kolem 10 -20 rostlinek vyroste. Kde se to bere, nevím. Ale je to nezničitelné.*bum* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.15 08:38
avatar

Jiný úhel pohledu na stejnou věc .

Předloni jsem měla na zahradě vodní hryzce. Poptávala jsem se všude možně, jak se jich mám zbavit. I tady na poradně. Rady jsem dostávala různé, většina tvrdila, že se hryzců nezbavím a že se mám připravit na nejhorší (nejhorší ze zahrádkařova hlediska). Ale dostala se ke mně i zmínka o tomto pryšci. Že je to úporný plevel, dobře vím. Přesto jsem obešla sousedy a vyrýpla si pár malých sazeniček a nasbírala semena. A světe div se, loňský rok jsem měla pár pryšců a žádného hryzce. Letos zvědavě obcházím zahradu, místy ještě leží sníh. Ale vypadá to, že hryzce tam opět nemám.

Když to mám zhodnotit, tak je mnohem snažší vytrhání nežádoucího plevele než boj s nežádoucími hlodavci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.15 21:37

je fakt,že mi na zahradě roste co ji máme...cca 10 let,hryzce,hraboše ani krtky nemáme,ale netuším zda je zahání pryšec,pár metrů vzdálená železnice(vibrace) nebo to,že cca 20-30 cm pod povrchem země je jíl smíchaný se štěrkem ,?Teď babo raď.Ale pryšec nijak zvlášť neřeším,semo tamo nějaký vytrhnu,ale nějaké vždy zůstanou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.