Pěstování paprik

Od: Datum: 04.03.15 07:07 odpovědí: 4 změna: 04.03.15 22:29
Mám zasazené dva druhy paprik, ale pořád nelezou. Dneska je to měsíc co jsem je zasadil asi 0,5 cm pod zeminu. Nebo je to ještě brzo? Můžou po měsíci ještě vykouknout? Mám je doma ve 23 stupních.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.03.15 08:53

dobrý den,je to už velmi nepravděpodobné,že by ještě vylezly,do 2 týdnů by měly papriky růst.Bohužel mám špatnou zkušenost obecně s kupovanými semeny,myslím si,že balí a dodávají stará semena.U odrůdových paprik si semena sbírám z plodů a zkoušel jsem set i 3 roky stará semena a klíčivost byla blízká 100%,jen klíčení bylo méně vyrovnané a pomalejší než u novějších semen.Papriky seju do perlitu,mám s tím mnohem lepší zkušenosti než s výsevem do substrátu,nehrozí zahnívání nebo padání klíčních rostlin,protože perlit je sterilní a není problém s přemokřením.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 04.03.15 21:40
avatar

Paprika na vyklíčení potřebuje teplo. Při 20°C klíčí někdy až 3 týdny. Pravděpodobně jste semena dost zaléval a shnily. Zkuste do zeminy rýpnout a semena překontrolovat. Světlá vzejdou, hnědá už uhnily. Dle odrůdy mi také některé papriky vyklíčily i po měsíci.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.03.15 22:03
avatar

Papriky mi vyklíčily asi po 14 dnech, kapie i chili papričky, dávám je do krabičky od zmrzliny, na dno keramzit,( který nacucá přebytečnou vodu), na to substrát , semena paprik a lehce posypat substrátem a přimáčknout, přes krabičku přetáhnu šusťavý průsvitný pytlík, na topení dám dřevěnou desku (na krájení cibule) a na to položím krabičku se semínky, kde zůstane přikrytá (zapotí se, udělá si tam své klima), než začnou vykukovat sazeničky. Každý den rosit substrát, aby byl vlhký. Dnes jsem je přesazovala do zeminy a to už jdou na parapet k oknu, pak mezi okna a pak už ven do země.

Sousedce kupovaná drahá semena nevylezla vůbec, tak koupila papriku v supermarketu, vydlabala semena, zasadila začátkem minulého týdne a dnes mi hlásila, že vylezly všechny papriky, že je má přehuštěné !

Tak ať se zadaří, ještě je čas to se zdarem opakovat *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.15 22:29

pro srandu králíkům jsem letos taky vybral pár semen z papriky z marketu,ale problém je,že člověk neví co přesně je to za odrůdu.Navíc pokud by to byla odrůda tak vyroste to,z čeho semena vyberete,ale v dnešní době se vzhledem k požadavku na vlastnosti a výkon rostlin pěstují hybridy F1,kde zdaleka nemusí výpěstek připomínat ty krásné plody,ze kterých pochází semena.Jinak výhoda perlitu je také ta,že nasypu do nějaké vaničky,do ní udělám dírky a dám na podmisku,do které naleju ccaa 1 cm vody a nemusím hlídat vlhkost,perlit si sám natáhne vodu a stačí jen občas doplnit.Dokonce seju papriky do suchého a pak jen podleju a jdu od toho

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.