Kdy začít stříhat keře?

Od: Datum: 27.02.15 15:38 odpovědí: 5 změna: 28.02.15 11:17
Dobry den, kdy mohu zacit se strihanim keru? Malinik, josta, rybiz a angrest? Dekuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.15 15:46

Jestli si myslíte, že už u vás nebudou velké mrazy, tak můžete začít hned.

Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 27.02.15 16:01
Já jsem začala již o víkendu.Stříhám vždy,když je jaro na obzoru.Poslední léta je to všechno tak nějak domotané,teplo a teplo :-D

Datum: 27.02.15 20:03

A to samé platí i pro stromkový rybíz a angrešt? Já jsem to teda už ufikala před 14 dny. Bylo tady teplo. A maliny jsem také ostříhala. A co se stane, kdyby bylo třeba mínus pět stupňů? Ono je to počasí opravdu nevypočitatelné.

Datum: 27.02.15 20:13

Jostu, rybíz a angrešt stříhám až po sklizni. Maliník 2x plodící stříhám na podzim po prvních mrazících.

doplněno 28.02.15 14:53:

Suzi. Maliník si ostříhat musela. Já rybíz, jostu a angrešt stříhám vždy až po sklizni. Odstraním staré, zbytečně zahušťující a slabé výhony. Stříháním na jaře se zbytečně připravím o úrodu. U stromkových také tak.

Datum: 28.02.15 11:17

Bruni, já vím, že jsem to měla udělat na podzim, ale byla jsem po úrazu kolena a prostě mi to nevyšlo. Také mám dvakrát plodící maliníky. Tak jsem to ošmikala teď. Asi jsem udělala blbost, ale bylo to fakt roští. Tak budu vidět, co se bude dít.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.