Lepkavé listy, Vavřín vznešený (bobkový list)

Od: Datum: 26.02.15 21:05 odpovědí: 6 změna: 28.02.15 07:51

Dobrý den,
mám doma Vavřín vznešený a tak dva měsíce zpět se mi na jeho lískách udělal lepkavý povrch. Někde jsou i kapíčky té lepkavé hmoty. Na nějakých fórech jsem se dozvědě, že by to mohli být škůdci, ale jednalo se o jiné rotliny. Já jsem rostlinu prohlídl a nic jsem nenašel. Někde psali, že si rostlina tímto zpevňuje svvé listy.
Jsem "pěstitel" zelenáč a tak se přiznám, že o rostlinách vím asi tak to, že je musím občas přesadit a zalévat :D Občas zastřihnout a tak...:D JInak o rostlinách vím asi tak, že když chcípnou, tak jsem asi něco podělal.
A o můj bobkový list se obzvlášť bojím, rpotože ho mám velmi rád a nevím co může znamenat lepkavý povrch..
děkuji všem za cenné rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.15 07:55

Já to typuji na škůdce. Vezměte si lupu! Tak jsem jeden rok přišla o muškáty. Také jsem je prohlížela, ale lupu jsem si nevzala. Byly na nich maličké, zelené, úplně průhledné mrchy.

doplněno 27.02.15 10:38:

Anemonko, vidíte! A já jsem si vždycky myslela, že to lepkavé, to jsou výkaly savého hmyzu a právě pro ně se mravenci o hmyz starají. Medovnice se tomu říká? A právě z ní je lesní med.

Ohodnoceno: 0x

Od: anemone*
Datum: 27.02.15 15:53

Medovnice lesní ano, ale to je něco jiného. Je to sladká šťáva kterou vylučují napadené rostliny, nejsou to výkaly mšic.

Mšice také žijí na spodní straně listu, ale tady vidíme rostlinu ulepenou z vrchní strany a kdyby měl někdo odvahu to ochutnat, zjistí že štáva sice lepí, ale není sladká.

Něco pro zajímavost :

http://www.zapnimozek.cz/rost…racovanejsi-nez-se-muze-zdat/

Datum: 27.02.15 08:56

To bílé na těch listech jsou škůdci. Jedná se o nějaký savý hmyz. Podoručuji ve vaně jemně osprchovat a listy setřít papírovým kapesníkem. Po oschnutí použijte insekticid. Prodává se i ve spreji Perfekt plant insekticid se to jmenuje, výborně účinkuje proti mšicím, merám, molicím. Postřik za týden zopakujte. Podívejte se i na ostatní vaše rostliny, které máte v okolí vavřínu, jestli i ty nejsou napadené.

Od: anemone*
Datum: 27.02.15 09:45

Lepkavý povrch rostliny vždy signalizuje napadení škůdci. Rostlina vlastně pláče a komunikuje tím s ostatními rostlinami.

Vysílá tak varování ostatním rostlinám - POZOR.

Jak už tady bylo řečeno, je potřeba ji omýt a ošetřit. Okolní rostliny je třeba také preventivně ošetřit.

Datum: 27.02.15 22:25

Dobrý den, na první fotce, na špičce listu ve středovém žebru je asi puklice. Našel jsem pro vás odkaz jak se zachovat. Já osobně na pro začátek zkusím pouze mechanické odstranění a pokud se nezadaří, tak tvrdou chemii. Biopřípravky jsou jen prodlužováním agónie.

http://www.ireceptar.cz/zahra…ice-na-pokojovych-rostlinach/

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.02.15 07:51

Bruk, fakt je tam! Na levém dolním listě.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.