Usychání durancií

Od: Datum: 21.02.15 17:59 odpovědí: 3 změna: 22.02.15 19:29

Dobrý den,poslední léta mi na zahradě začala napadat choroba,po které usychají větve i posléze celý strom.Na začátku vrchní strana větve začne černat,později popraská a odpadne i kůra.Mohl by mi někdo definovat,čím to je a jaká je možná obrana? Omlouvám se,foto je trošku přeexponované,ve skutečnosti je vše tmavší.Děkuji všem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 22.02.15 17:47

Dobrý den, švestky při stáří tak nějak "omlazují" - tím, že se některé větve obětují-uschnou... Ale toto mi připadne jako monoliový úžeh nebo podobné..

Co plody? Byly bez problémů? Loňská úroda byla slabá všude, ale jak ty stromy vypadají v létě? Listy zelené a plody plné nebo je to jakoby napadeno plísní?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.02.15 18:54

Dejte sem ještě foto celého stromu. Jak jsou stromy staré, bílíte kmen i u švestek a jak často, a víte o jakou odrůdu se jedná?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.02.15 19:29

Děkuji za zájem Vás obou.Myslím,že to omlazování nebude,protože několik stromů uschlo.K úrodě:vloni,kdy úroda byla špatná,jsem měl na asi 15 stromech cca 150 kg ovoce.Asi vzhledem ke špatnému počasí všechno shnilo už na stromech,což se mi nikdy předtím nestalo.Sad je blízko Mohyly míru na jihozápadním svahu,daleko od silnic.Loňskou fotku nemám,přetiskuji předloňskou,kdy byla úroda mimořádná.Stromy jsou staré cca 15 let,odrůdu neznám.Koupil jsem za babku kus role a zjistil,že roští jsou durancie(sladké švestky,které nejdou od pecky).Po prořezání vznikl velmi krásný sad.Švestky poslední léta bílím,vždy v únoru,ale nelze je natřít celé.Druhá fotka je záběr na kmen odcházejícího stromu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.