Jak docílit šířky kaktusu?

Od: Datum: 19.02.15 21:52 odpovědí: 8 změna: 25.02.15 21:40
avatar

Dobrý večer, už docela dlouho mám doma kaktus. Je poměrně malý, ale zezačátku byl hrubý. Před asi rokem jsem ho přesadil do nové hlíny speciálně pro kaktusy a dost pohnojil. od té doby roste rychle do výšky. Problém je, že začal růst jen velmi tenký.

"Ztloustne" časem ta část co rychle vyrostla a je tenká? Popřípadě jak docílit toho aby kaktus rostl pomaleji a více do šířky? ... nejlépe všude stejné šířky.

Je to takový obecný dotaz, ale snad mi někdo znalejší objasní jak docílit svého vzhledu u kaktusu.

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.15 01:40

Dobrý večer, co to je ze začátky byl hrubý? Takový termín u kaktusů neznám. Kaktusů je spousty druhů, typově dost odlišných, nelze pokládat takový dotaz. Máte fotku? Ale v této době by kaktusy ještě růst neměly.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.15 20:41
avatar

Hrubý může v nějakém nářečí znamenat tlustý, silný. Např. hrubý krajíc chleba - silný, tlustý krajíc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 20.02.15 06:24

Dobrý den, napíšu to jednoduše, moc živin a málo světla. Rostlina dostala velký příděl živin a když je má zpracovat, tak musí rychle vytvořit další asimilační plochu, proto se rychle prodloužila. Ta rychle vyhnaná část už "neztlostne". Příště musíte s přísun hnojiva rozložit do menších dávek v delším časovém úseku.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 20.02.15 13:17

Kaktus má málo světla.Ono každá rostlinka,která má málo světla se vytahuje do šířky.Dejte kaktus na jižní stranu na sluníčko.

doplněno 20.02.15 18:22:

Pravda-v zimě kaktus spí. Já odpovídala na to co s kaktusem v létě :) !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.15 13:39
avatar

V zimě, kdy je málo světla, nesmí kaktus růst, jina se příliš vytahuje. Toho dosáhnete snížením teploty na 12 st.C (u každého rodu a druhy je to trošku jinak) a omezením zálivky. Přes zimu nezalévat vůbec nebo jen minimálně. Se zálivkou začít až na jaře, kdy se "otevírá" temeno kaktusu.

doplněno 20.02.15 19:39:

Ten váš kaktus je tak nehezký a zdeformovaný, že bych se ho raději zbavil. Pořiďte si jiný, pro pěstování nenáročný, předem si však něco o pěstování přečtěte. Pokud k němu máte citový vztah, zkuste ho uříznout výši malého obdélníka na obrázku a řez zasypte práškem z dřevěného uhlí. Ten účinkuje jako desinfekce. Pěkné kaktusy je možné koupit na kaktusářských výstavách, kde pěstitelé prodávají svoje přebytky a jistě vám dobře poradí. Výstavy se konají nejčastěji v květnu a červnu, kdy mnoho rodů a druhů rozkvétá.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.02.15 16:55
avatar

Měl jsem tu dát fotku hned. Omlouvám se.

Takže chápu správně, že rychle vyrostlá část bude stále tak tenká? Nejsem kaktusář, pouze chci aby tento kaktus žil :D Neumím si představit, že další části budou růst hrubě. To se potom kaktus zlomí. Nepomohlo by kdybych kaktus uřezal v místě kde se zužil, a dále by rostl ve stejné šíři?

Datum: 24.02.15 20:04

mohu se zeptat, co je to za termín růst hrubě? to je nějaké nářečí? existuje i výraz růst jemně, nebo hladce? Je to snad ve smyslu obtížně? já to nechápu, a rostlinu nelze uříznout a myslet si, že poroste dál stejně silná, jako je spodek, rána zaschne a rostlina vyžene nový výhon, který ovšem lze zapěstovat tak, aby rostl silněji

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.15 21:40

Samozřejmě že poroste stejně jako je dole.Má málo světla

Asi jste nepochopila pořádně,co majitelka chce..Copak se dá o kaktusu při takové otázce tato slova použít?Ta vaše.Směšné..Kaktus se točí ke světlu,,je to vidět..

doplněno 25.02.15 21:44:

Ještě--nebo je to reakce na pohojení vytahuje se do výšky,Ale podle mne sw kaktusy nehnojí..Kde jste ho měla přes zimu? Správně v novinách a ve sklepě.Tak to dělal můj muž

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.