Proč nekvete velkopavlovická meruňka

Od: Datum: 13.02.15 15:40 odpovědí: 4 změna: 13.02.15 19:06

Před léty jsem hodně prořezal velkou krásně plodící velopavlovickou meruňku a ta se mi odvděčila tím, že během dvou let úplně odešla. Zakoupil jsem tedy novou, mám ji cca 5 či 6 let. Každoročně ji dělám jen výchovný řez, aby nebyla tak veliká jako ta původní. Ale před 2 roky ji dost poškodily kroupy. Proto jsem nejvíce poškozené větve radši zkrátil. Meruňka však nekvete, jen z počátku měla cca 18 květů a z nich jednu malou a ještě poškozenou meruňku. Pak snad ještě jednou urodila jednu a od té doby nic. Koupil jsem ještě meruňku, goldridge a ta loni kvetla nádherně, jen mráz vše zničil. Letos má zase nádherně nasazeno. Takže uvažuji o tom, že velkopavlovickou někam přemístím a nahradím jinou. Poraďte prosím, co s meruňkou podniknout, zda mám ještě čekat, změnit řez a nebo ji nahradit. Léta ubíhají a rád bych se ještě dočkal velkopavlovických měruněk, tedy plodů.

Dík za rady. V případě potřeby doplním třeba i foto.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.15 17:43

Také mi to dělá Velkopavlovická...údajně dobrá odrůda. Také nevím co s ní...počkám tento rok a půjde pod pilu,také nevím,čím to je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.15 17:45

Také mi to dělá Velkopavlovická...údajně dobrá odrůda. Také nevím co s ní...počkám tento rok a půjde pod pilu,také nevím,čím to je.Za jak dlouho kvete jiná odrůda také nevím,,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.15 17:47
avatar
Je potřeba podotknout že peckoviny se neřežou najaře ale až když odplodí. Takže jestli řežete v předjaří tak se stromek vysílí a nekvete. Jinak velkopavlovická kvete jak drak. Dokonce mi kvetly roční rouby a hned nasadily pár plodů. Ty jsem samozřejmě rači vyštípnul aby měl roub víc sil do růstu. To píšu jen abych doložil že kvete jak o život když se jí daří. Broskvoně a meruňky jsou citlivé na obsah železa v půdě takže doporučuju hnojiva s vyšším obsahem železa a neublíží ani když se ke stromku zaryjí rezaté hřebíky nebo jiný podobný železný poklad.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.15 19:06

Pomáhá vzít sekyrku a tupou stranou několikrát zlehka klepnout na kmínek. Jakože stromku pohrozit, uvidíte jak pojede. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.