Jak na nový trávník?

Od: Datum: 13.02.15 12:17 odpovědí: 4 změna: 13.02.15 19:24

Dobrý den,

poradí mi prosím někdo jak na nový trávník? Chtěl bych starý postříkat Roundupem 2x po týdnu. Potom navézt novou hlínu, srovnat , nechat vyrůst plevel,znova 2x Roundup po týdnu a vysít novou trávu. Můžu začít ničit starý trávník už teď nebo raději až začne tráva na jaře růst? Jakou minimální výšku té nové hlíny musím použít? Díky za radu od někoho kdo s tím má zkušenosti.

Petr


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.15 12:28

Já to dělám takto.Navezu hlínu,srovnám,naseju semínko,lehce zahrábnu a čekám až trávník zaroste.Zaroste i s plevelem,který zajisté vyrazí jako první a potom pouze sekám.Plevel se ztratí a s travou poroste i pampeliška a sedmikráska i jetýlek.Jestliže budete chtít pouze trávník,bez těchto přímesí použijte selektivní hrbicid Lontrel,Bofix aj.Tu původní trávu Roundupem neničte.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: jar®
Datum: 13.02.15 12:51

Proč dávat Roundap před navezením hlíny. Snad jen vyrít kopřivy - ty by mohly při nižší vrstvě hlíny prorůst, ale pokud budete dávat alespoň 5 cm, je to zbytečné. Původní travní porost bude sloužit jako hnojivo. Pokud chcete pouze trávník z travin, tak až vyklíčí plevel z nově navežené zeminy a bude mít minimálně 1pravý lístek, postříkat, po uschnutí vyhrabat, pohnojit a zasít semínka. Pokud chcete mít trávník i se semikráskami, tak nemusíte dávat Roundap, ale nasít semínka a pak už budete sekat. Jen pozor na vytrvalé plevele - na ty je optavdu nejlepší Roundap. Záleží odkud budete mít hlínu. S Roundapem budete mít méně práce s likvidací pamelišek, nebo kopřiv a jiných plevelů. Ale semínka přinese vítr nebo ptáci, takže anglický trávník je opravdu náročný na údržbu a stálou likvidaci nechtěných rostlin. Minimální výška hlíny je na Vás, pokud chcete jen navézt vrstvu hlíny a nebudete rovnat terén, stačí 2 cm, ale 5cm je lepších.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: petrmika
Datum: 13.02.15 13:24

Děkuji za odpověď,

ano chtěl bych angličan,ten součaný trávník jsem zakládal před pár lety ,navezl jsem hlínu z pole při stavbě nedaleké silnice. Je srovnaný hustý pravidelně sečený,ale udělal jsem tenkrát obrovsku chybu, že jsem nenechal napřed vyrůst plevel a zničit ho před výsevem. Počítal jsem s tím že případný dvouděložný plevel zničím potom Lontrelem a Starane. Jenom že s vysetou trávou vyrostla celoplošně i nějaká jednoděložná tráva vyrůstající rychle do výšky, kterou předpokládám nemám jak zničit. Myslíte tedy že opravdu nemůže časem znovu prorúst přes tu novou zeminu?

Od: jar®
Datum: 13.02.15 19:24

Určitě neproroste, navezte 5cm, nechte vzejít semena, postříkejte, zasejte a pak už se těšte na udržování nového trávníku. Pokud na výsledek nepospícháte, počkejte až vyklíčí větší část semen, nebo postříkejte ještě jednou a pak teprve zasejte travinu.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.