Brambořík venku celoročně

Od: Datum: 24.01.15 18:15 odpovědí: 4 změna: 19.04.15 22:23

Máte někdo zkušenosti s bramboříkem venku?

Byla jsem v Itálli a tam u branky vchodu měli obrovský kořenáč - pernici a v ní vysokou palmu a okolo ty drobné bílé bramboříky a to mě překvapilo.Já jsem se dočetla tedˇ,že mráz nasnáší,tak je na chodbě.Moc se mi líbí,když zimní půda v klidu odpočívá a něco kvete m.j. brambořík- úžasné.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.01.15 18:46

Ano, brambořík může být celý rok venku. Ale musí se jednat o venkovní brambořík.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.01.15 19:18
avatar

Obyčejný brambořík s hlízou venku u nás zmrzne. Je plná vody a čouhá ven. Jestli to správně vysvětluji. Já mám také bramboříky. Kvetou celé léto pod smrkem, to mají i husté listy, ale v zimě je přenesu domů na chodbu a listy jsou jaksi fuč, a jen vyhání květy. Vypadá divně. Ale já je musím přesadit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.01.15 23:04

Tady máte odkaz na jeden brambořík, který se pěstuje u nás celoročně venku. http://www.bakker-cz.com/produkt/bramborik-brec-anolisty/ . O normálním bramboříku mohu poreferovat na jaře. Zasazený loni na jaře na záhon. Do prvních mrazů kvetl a teď je pod vrstvou chvojí. Pokus. Buď přežije nebo ne.


doplněno 19.04.15 22:23:

Výsledek pokusu. Je po něm. Normální bramboříky nenechávejte přes zimu na záhonu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.01.15 20:19

trochu později.ale pokud jezdíte do Chorvatska tak tam běžně na Plitvicích rostou bramboříky v lesích,mělo by se jednat o brambořík břečťanolistý.Jinak u Plitvic jsou i lyžařská střediska,zima je tam srovnatelná s tou naší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.