Sázení česneku v lednu

Od: Datum: 24.01.15 10:31 odpovědí: 10 změna: 05.02.15 19:36

Zdravím,

na podzim jsem nestačila zasadit česnek. Myslíte, že až se trošku oteplí, což by mělo být snad za týden, že bych mohla ten česnek vysadit ještě teď? A mám třeba ten záhonek teď, před výsadbou posypat cereritem, aby se do té doby než budu sázet, ve hlíně rozložil? Díky za názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 24.01.15 10:44

Dobrý den Suzy.Posílám Vám zajímavý článek o sázení a pěstování česneku.Já sama ho již nesázím,jelikož u nás se mu nedaří,škoda :( Pokud vím,tak se ale sází až na jaře,teď je ještě brzy. Tady je to.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.01.15 11:03

Zem zamrzlá není, takže jestli není moc bahno, sázejte klidně dnes.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.01.15 11:05
Já ho sázím kdykoliv, klidně v prosinci když na chvíli rozmrzne, klidně v březnu, mám pocit, že jsem ho sázel i v květnu, když jsem zapomněl. Vždycky vyrostl, ale asi by byl krásnější kdyby byl sazeny jak má být. Bylo to pro mou potřebu pár kousků, tak jsem to neřešil.
Jednou jsem ho sázel v listopadu a byla tak tepla zima že mi v lednu všechen zmrznul.
doplněno 24.01.15 12:30: Já vím, už bylo bílo, roztalo, nasázel jsem a pak bylo jaro jak vyšité až do konce ledna. Česnek vyrazil a pak pomrznul. Je to tak 5let,mozna si vzpomenete.

Datum: 24.01.15 12:05

Počkejte , nejlepší je sázet na pozdní podzim těsně před zámrazem, ale na jaře také, odborníci říkají že je to jedno, lepší odborníci zase tvrdí, že podzimní je silnější, důležité pro vás je , aby jste ho vůbec vysadil. Prostudujte si zatím přípravu půdy, záhonu, případně moření a můžete jet. Zbytečně zálivku moc nepoužívejte, jen v případě sucha... Držím vám palce, myslím - že uspějete ! Já si sázím česnek 3 rokem,( 700 m.n.m.)používám český, nejdříve jsem vysel semena a už si jen holduju. Rady čerpám zejména tady, vám je taky radím ... : http://www.k-cesnek.cz/cesnek-v-otazkach.php

Datum: 24.01.15 12:27

Sanyo, díky. je tam hodně různých otázek které si kladu také. Takže dobré počteníčko. Doporučuji i jiným. jasně, že se člověk nemusí vším řídit, ale může mít přehled a rozšíří si obzor.

Datum: 24.01.15 12:29

Clayman i Tobě samozřejmě děkuji. Ale bodíky jsem už rozdala. Ale Ty je přece ani nechceš. ;)

Datum: 24.01.15 12:04

dobrý den,klidně nasázejte,bez problémů ještě vyroste pěkný česnek.Ten článek je sice hezký,ale pěstitelské rady v něm jsou již překonané.Nahlédněte na stránky šlechtitele K-cesnek,tam najdete vyčerpávající odpovědi.

PS:rozlišení na paličák a nepaličák v článku výše je směšné,paličák vytváří květní stvol a nepaličák nikoli.stroužky tvoří oba dva

Datum: 24.01.15 12:22

No já si právě také myslím, že ho mohu sázet, když země není vůbec zmrzlá. Zmrzlá jsem já a nechce se mi. Ale je mi líto, že jsem to něudělala včas a mám výčitky. :-D Tak každé ráno v posteli přemýšlím, že při tomto počasí bych to mohla klidně ještě dohnat. Ale zase aby neshnil, než zapustí kořínky. Zem u mne na zahradě je hodně mokrá. To mi právě vrtá hlavou. Ale jinak díky všem rádcům za ochotné příspěvky.

Datum: 04.02.15 20:38
Sadil jsem těsně před prvními mrazy. Namočil jsem ho asi na tři hodinky do takové sracky, prý proti plisni, tak uvidíme. Jak sleze sníh, tak ještě zasadim další, pak budu srovnávat.

Datum: 05.02.15 19:36

Ahoj Stirecku, tak vidíš, a já zatím ještě nic. Teď morduju ten foliovník. Ale sníh tady není, zato zem je zmrzlá. Já to furt odkládám a pak budu skuhrat a litovat. Ale i Ty budeš sadit další várku později, já to prostě udělám až mi to vyjde. A namáčet to asi ani nebudu. To myslíš asi tu Sulku, sice ji doma někde mám, ale nechce se mi to hledat. A abych pravdu řekla, nikdy jsem to nedělala a česnek byl stejně dobrý.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.