Samočistící rostlina

Od: Datum: 23.01.15 06:14 odpovědí: 6 změna: 23.01.15 15:55

Dobrý den, prohlížím si často nový katalog od Starkla, který mi poštou přišel. Zaujalo mě, že v popisu některých rostlin je uvedeno, že jsou "samočistící". Je to třeba u balkónových sedmikrásek, verbén či vějířovek.

Co tento termín u rostlin znamená? Nikdy jsem ho ve spojení s květinami neslyšela. Děkuji, Jaga.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.15 06:43

Není nutné odstraňovat odkvetlé květy.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.01.15 06:49

Odkvetlé květy není třeba odstraňovat, opadají samy.

Datum: 23.01.15 07:10

Děkuji vám, kluci.*slunce* Jaga.

Od: anetum
Datum: 23.01.15 15:31

Ovšem nejlepší fór v letošním katalogu od Starkla je jabloň pro alergiky. :) :) :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.01.15 15:52

Jago, sice by to tak mělo fungovat, ale bohužel nefunguje. Vyzkoušeno osobně jak u vějířovek, tak u těch "milon-bels". A i u jiných takto prezentovaných. Teď si honem nevzpomenu. Také jsem čekala, až se budou samy "čistit" ale nakonec jsem to stejně musela dělat já. Suché květy tam trčely a trčely a nebylo to hezké. Pan Starkl kecá a kecají asi všichni, co to pod tímto názvem prodávají.

Od: mija*
Datum: 23.01.15 15:55

Měla jsem od Starkla "samočistící " balkonovky, naštěstí jen v třech závěsných květinačích,byly krásné ale samočištění u nich nějak nefungovalo...pěkně jsem odkvetlé květy celé léto obírala.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.