Škůdci na diffenbachii

Od: Datum: 22.01.15 20:20 odpovědí: 3 změna: 23.01.15 17:32

Dobrý den,

mám v bytě diffenbachii a našla jsem jí zespodu na listech mrňavé podlouhlé černé potvůrky. Květině se nehojí listy a od špičky schnou. Uměl byste mi někdo poradit?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.15 20:39
avatar

Váš popis by mohl znamenat napadení červcem. Použijte např. přípravek BIOOL dle návodu. Pravděpodobně se rostlina nachází v příliš teplém a suchém prostředí, což těmto škůdcům vyhovuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 22.01.15 20:51

Dobrý den, podle popisu by to mohly být třásněnky, ale i tak bude potřeba použít nějaký přípravek. V odkazu jsou ještě doporučené přípravky.

http://www.skudci.com/trasnenka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 17:32
avatar

Schnoucí špičky listů napovídají o suchém a teplém prostředí. Buď prospěje rosení (což ale zapříčíní skvrny od vodního kamene) nebo ji přemístit do chladnější místnosti, nebo méně topit nebo alespoň odsunout od topení. Někdy pomůže miska s vodou pod rostlinou, ze které se bude odpařovat voda.

Protože je rostlina oslabená, najdou si ji i vnější škůdci (nevím, kde se berou a jak pokojovky vyčíhnou), ale jsou tam. Jak bylo již řečenou, pomůže ochrana biolem. Doporučuji před aplikací rostlinu třeba den předem ve vaně osprchovat. Někdy i toto opatření samo pomůže.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.