Dendrobium nobile

Od: Datum: 02.02.15 10:58 odpovědí: 2 změna: 02.02.15 18:39

Dobrý den,

v prosinci jsem dostala tuto krásnou květinu, bohhužel ji dříve, než do měsíce opadaly listy a květy - dočetla jsem se, že to může být tím, že jí dávali hodně výživy a tak, aby rychle vykvetla, že ji teď nemám zalévat, už měsíc jsem ji nezalila a koukám, že se mi nějak rozmnožuje.. Poradíte mi prosím co a jak dál?

Jo, abych nezapomněla, dala jsem jí tam tu výživu v tyčince, tak jestli jí mam vyndávat nebo ji tam nechat?:)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.15 11:16
avatar

Tato orchidej (tento druh) má nyní období klidu, měla by být v chladnějším prostředí, cca 16st., bez zálivky a hnojiva. Množení se provádí dělením těsně před obdobím klidu. Zalévat a hnojit od jara do podzimu. Hnojivo určené pro orchideje!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 02.02.15 18:39

Dobrý den, běžně na trhu nekoupíte botanické Dendrobium nobile i když to je na cedulce napsané, ale jedná se většinou o nějaký hybrid. Potom je těžké přesně určit požadavky rostliny, když neznáme její předky. Můžem vycházet z toho, ža D. nobile poměrně chladnomilné a po odkvětu shazuje i listy. Jednotlivé výhony pak vypatají jak koště, ale od kořenů vyhání nové výhony a to se vám právě děje. Staré, holé výhony však na rostlině nechte, protože se taky nadále podílí na výživě rostliny a často se povede, že zas vykvetou, nebo na nich vyroste keiki - nová, mladá rostlina. Nedoporučuji hnojit, protože hnojivo může orchidej spálit a orchideje mají velmi malé požadavky na živiny. Spíše bych upozornil, že potřeba si dát pozor na přemokření a pokud to jde, tak zalévat dešťovou vodou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.