Hyacint odkvétá, co s ním dál?

Od: Datum: 11.01.15 19:12 odpovědí: 2 změna: 11.01.15 19:26

Prosím o radu, co nadále dělat s cibulíb hyacintu, který byl pěstován ve vodě, správně narostl a o vánocích vykvetl. Nyní odkvétá a ráda bych cibuli zasadila do záhonu. Nevím kdy a jak, nebo jestli se dá použít stejným způsobem na příští vánoce. Děkuji Míla.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.15 19:23
avatar

odkvětlý květ musí pryč, aby nevytvářel semena a nevysiloval se. Listy nestříhat, jsou v nich živiny, které si vtáhne zpět do cibulky. Jinak bych ho nechal živořit do jara a po té zasadil na zahradu. Pokvete až další jaro.

Pokud bych ho chtěl na rychlení, další podzim bych ho vyryl a šup s ním do květináčku neprve do chladna a po zakořenění do tepla. Takto byste stihla kvetení v únoru. Vánoční kvetení se doma nedá udělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.15 19:26

dejte ho ven do záhonu. Můžete klidně zítra. Zasaďte je tak hluboko, aby nad cibulkou bylo cca 5cm zeminy. Aby Vám zase za rok na vánoce vykvetl, tak ho musíte na podzim dát do květináče a mít jej v teplotě kolem 10 - 15 stupňů.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.