Zachráním tuhle kytku?

Od: Datum: 01.01.15 13:24 odpovědí: 6 změna: 02.01.15 19:52
avatar

Dobrý den všem, dnes ráno jsem na procházce po městě viděl vedle kontejnerů vyhozenou kytku i s květináčem, ale nevypadá moc dobře. Podle všeho se jedná o pokojovou rostlinu a někdo ji měl na zahradě a zapomenul ji schovat před mrazy do bytu. Chtěl bych se Vás tímto zeptat, jak rostlině co nejvíce ulehčit zotavování, pokud si myslíte, že ji ještě má cenu zotavovat. Mám ji například nechat takto nebo ji mám ostříhat všechny listy a čekat, že se kořeny vzpamatují a vyraší nové listy. A dále bych se chtěl zeptat, zda někdo nepoznáte, jak se kytka jmenuje. Omlouvám se za kvalitu fotky.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 01.01.15 13:28
avatar

Nneí to klívie? Ale pěkně zřízená. No, nevím. Když tak ji nechte někde mezi 10-15 C, občas (1 týdně až 1 za 14 dní) zalijte a uvidíte.

Ale jestli zmrzla, tak už je asi po ní.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.01.15 13:30
avatar

Ok. Díky za radu. A podle všecho se jedná o klívii. Obrázky na tento dotaz našel Google věrohodné.

Datum: 01.01.15 13:42
avatar

Jj, je to s největší pravděpodobností klívie. Ty nejsou ták háklivé. Jsou sice z Afriky, ale spíš na skalách a v polostínu.

A protože je už velká a květináč( kořenový bal) je dost velký, je možné, že nepromrzla celá. Pár dní ji nechte ostříhanou doma a pak bych se teprve podívala na kořeny. Po pár dnech je už vidět (i na pohmat) že jsou kořeny namrzlé. A pak teprve rozhodnout o jejím konci. Jo a bacha po seříznutí jsou listy se šťávou a ta je jedovatá!

Hodně štěstí, jestli se vám to povede tak je to nenáročná a krásná kytička. A.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 02.01.15 17:32

Já osobně bych ji obrala špatné listy a postavila na okno.A ona časem řekne co potřebuje.Postupně odumírající části bych odstranovala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.15 19:46
avatar

Kytka je zmrzlá. To poznáte podle těch uvadlých, kožovitých listů. Listy ostříhejte tak 5 - 10 cm nad balem. Pokud tam nebyla moc dlouho, srdíčko bude OK a obrazí.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.01.15 19:52
avatar

Děkuji všem za odpověďi. Ořezal jsem všechny listy a teďka budu čekat, co rostlina udělá. Časem dám vědět, jak jsem dopadl.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.