Modrá a duhová růže?

Od: Datum: 20.12.14 09:33 odpovědí: 12 změna: 20.08.16 18:49
Dobry den,
může vůbec něco takového vyrůst? Měl jsem za to, že modré růže se barví a duhová mi přijde, že si někdo hrál ve Photoshopu. Co vy na to?
Koupíte na Slevomatu semínka modré a duhové růže?
Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.12.14 09:40

Dobrý den!

Je to pochopitelně nesmysl, buď je to barvené uměle (poslední dobou je napouštění květin inkoustem a tušemi do neexistujících barev docela populární), nebo ve Photoshopu, ale rozhodně nic takového neexistuje.

Drzost obchodníků a naivita kupujících někdy překvapí nejen na Apríla. :)

Koukněte na video, kdy se někdo z těch semen pokoušel vypěstovat růže, jak to dopadlo. :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.12.14 09:49
Taky nemůžu uvěřit že to Slevomat povolil. Ale než budou mít kvést to je tak 2 roky a to už prodejce nemusí existovat :-D
doplněno 20.12.14 12:31: Různé slevové portály dokáží prodávat strašně dreky nebo předražené zboží z ebay. Slevomat si podle mě držel jisté kvality a nešlo tam nakoupit špatně. Ale zase tak pečlivě jsem ho nestudoval.
Datum: 20.12.14 11:37

clayman. proč by to nepovolil. Víš jaká je obrovská poptávka po semenech těch růží? Tak když si to lid přeje, proč mu to nedopřát. *smich*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.12.14 14:30

Ta semena vůbec nevzejdou, takže nezjistíš, co ti vyrostlo. 99% lidí se spokojí s tám, že někde udělali chybu a nereklamují.

Datum: 20.12.14 11:24

Fuj, to jsem se lekla! :-D Tyhle růže by měl držet trpaslík. V jedné ruce dýmku, v druhé tyhle šílené růže a o bok by měl mít opřený maličký rýč. A to celé pod muchomůrkou. Vidím to živě. ;)

Datum: 20.12.14 14:26

Něco o růžích se dočteš tady. Ze semen vypěstuješ leda šípky. https://www.poradte.cz/rostli…ovani/6466-ruze-ze-semen.html

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.12.14 22:25

Fotky jsou jasně podvod a ze semen tohle nenaroste. Ovšem druhý extrém je tvrdit, že ze semen růže se vypěstuje šípek. Generativní křížení a následný výběr je základem šlechtění, a nejen u růží.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.12.14 18:54

1/ Kvalitní šlechtěná růže se dá vypěstovat pouze naočkováním na šípkovou podnož. Takže semena z růže budou mít asi stejný účinek, jako zasadit špejli a čekat, že mi vyroste jitrnice.

2/ Tyto růže skutečně existují. Když jsem byla mladá a přijela k nám pouť, kluci se před námi u střelnice vytahovali a chtěli nám vystřelit krepové růže. Hýřily přesně těmito barvami a byly postříkané nějakou sovětskou voňavkou, která děsně páchla. Takže semen netřeba, jen mít dobrou mušku! *smich* Jaga.

doplněno 20.12.14 21:16:

Na Slevomatu jsem si přečetla rady prodejce. Vyskytují se v nich takové "perly", jako :

SKOŘABKA, TVRDČÍ, SEZOŇÍ VÝSADBA..., takže je to jasné. Podnikaví Číňané či Vietnamci nám zase chtějí pověsit bulíka na nos. Ale, po pravdě, u některých lidí jim to nedá ani moc práce, už objednalo přes 270 zákazníků. Ta vidina, jak budou sousedé žasnout, je asi lákavější, než zdravý rozum.

Datum: 21.12.14 00:06

Jak už psali ostatní, myslím si, že ze semen vypěstovat růže jakékoliv barvy (mimo těch šípkových) je naprostá blbost. Ale vícebarevné růže si můžete zkusit pořídit, pokud jste trochu kutil a máte ty správné přípravky tady podle tohoto návodu:

Tomu bych možná i věřila, i když já to dělat nebudu...

Datum: 25.12.14 18:30

Napsal jsem na Slevomat, že ta sleva je velmi pravděpodobně podvod. Jejich reakce krapet trvala. Stihlo si to nakoupit 421 lidí... ale pokud vím, slevové portály vyplácejí peníze i s měsíčním zpožděním, takže by mu nemuseli poslat nic a on bude tratit poštovné za to, co už stihnul poslat. Tak alespoň něco *smich*

Jestli měl mít z každého prodaného kusu např 100,- tak přišel o 42.100,-. Bude mě milovat *vtip*

Od: drr
Datum: 20.08.16 14:29

photoshop to není,zrovná mi takové stojí na okně. Ty modré jsou stárá záležitost.ty duhové také nevím jak to barví.

Od: alik®
Datum: 20.08.16 18:49

Tohle jsme dělali před 50ti lety ve škole jako pokus, jen jsme neměli růže ale sasanky. Je to jeden velký podvod, ale komu se to líbí ať si to koupí. Jakoukoliv bílou květinu když dáte do inkoustové vody ta se Vám zabarví do modra.Jeden čas vrčeli modré chryzantémy, těď pro změnu růže. Typicky modrá barva se v přírodě vyskytuje jen vyjímečně. Zdravím Alik

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.