Víte někdo název těchto květin?

Od: Datum: 07.12.14 12:17 odpovědí: 4 změna: 09.12.14 08:15

Dobrý den, chtěl bych Vás mo poprosit o pomoc s určením názvů těchto rostlin, jsou sbírány na severní moravě východně od Olomouce. Vzorků mám 18 ale nehrát sem jdou jen 3, kdyby byl někdo moc hodný a pomohl mi poslal bych mu zytek na eamil. Moc děkuji za pomoc.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.14 13:49
avatar

Nejde o to, že by Ti snad nikdo nechtěl pomoci, ale rostliny jsou dost špatně vylisované a na fotkách je všechno všetně květů prostě hnědé. Z toho se rostliny určit nedají.

Celkově nechápu přístup lidí, kteří mají do školy udělat něco jako herbář; připadá mi, že na vycházce natrhají všechno, co potkají, někdy i s kořínky a hlínou, všelijak ovadlé a pomačkané usuší a nalepí na čtvrtky. A čekají, že jim to někdo určí. Já bych postupovala obráceně, hledala a natrhala bych, co znám (aspoň snad z učebnice), a snažila bych se to vylisovat tak, aby všechny znaky byly dobře vidět. Poloviční práce a žádný stres. Nechci zbytečně poučovat a chápu, že herbář je zbytečný opruz. Ale na každé louce, na každé lesní cestě roste aspoň 10 kytek, které znám, tak bych to nasbírala cíleně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.12.14 08:15

Bez záruky, ale myslím, že

1. kručinka barvířská

2. vrbovka chlupatá

3. třezalka tečkovaná

Ohodnoceno: 2x
 
Od: herbar2014
Datum: 08.12.14 12:33

limetka® mnohokrát Vám děkuji! Nebudete se zlobit, když bych ještě využil Vašich skvělých znalostí a poprosil Vás ještě o určení těchto třech vzorků. Už mi chybí jen tyhle, předem moc děkuji.

Datum: 09.12.14 08:15

1. Komonice lékařská

2. nevím, nějaká z čeledi brukvovitých (možná huseník lysý), fotka je dost nekvalitní

3. Jetel zlatý nebo jetel pochybný

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.