Řezaná růže-kořínek?

Od: Datum: 22.11.14 02:00 odpovědí: 3 změna: 22.11.14 09:51

Dobrý den

Máte prosím někdo zkušenost?Nedávno jsem dostala červenou řezanou růžičku ,

řádně jsem se starala,vydržela dlouho pak spíš uschla než zvadla.Všimla jsem si při postupné seřezávání :vyrašil malý kořínek a drží se Od květu jsem cca 10cm ucvakla a stonek mám stále ve vodě.Viděla jsem něco takového poprvé.

Může mi prosím poradit jak postupovat a jestli vůbec zasadit?Bylo by to úžasé.

Děkuji za odpověď. S Pozdravem

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.14 05:01
Dost často takto množím nejen růže.
Hrubší odřezky ponořené ve vodě na okenním parapetu pustí kořínky. Vodu je dobré měnit, aby nezesmrádla, a odřezky kontrolovat, aby jeden hnijící nepokazil ostatní. Po vytvoření větších kořínků opatrně přesadit do jemnější výživnější zeminy.
Podobný způsob je množení "pod flaškou" Odkvetlou růži trochu zkrátím, obnovím řez pod kolínkem, dobré je řez namočit do
práškového zakořeňovače, a zapíchnu někde na ne velmi slunečném místě do země. Přiklopím většinou 0,7 kompotovou sklenicí a udržuji zeminu vlhkou. Po čase řízek vyraší, zazelená. Po odkrytí zesílí a obráží listy. Potom se dá přesadit.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.11.14 09:03

Dělá se běžně, že se růže odstřihne na cca15 cm píchne smočí do stimulátoru a píchne do země. 10 do země, 5 venku a nad to se překlopí zavařovačka, ĄUspěšnost bývá tak 50procent. Jen se musí hlídat jak do toho může slunce. Na slunečném místě se to pod sklenicí uvaří.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.11.14 09:51

bobánek. Domnívám se, že teď je špatné období na takovéto "množení". Řízek potřebuje určitou teplotu, aby řádně zakořenil a rostl. Zrovna třeba podnože pro růže (to jsou vlastně cca 15cm dlouhé větvičky) se řežou dlouho na podzim a zakládají se do tmavé, chladné místnosti, kde vlastně "spí". Teprve na jaře se dávají do země.

Ale za pokus nic nedáš. Já bych to udělala tak, že bych řízek píchla do substrátu a to dala do chladna a tmy. Substrát udržovat jen strašně moc málo vlhký. Dělá se to i tak, že se tan kořínek dá třeba do balu z dřevité vaty (opět mírně vlhký) celé se to vloží do sáčku z mikrotenu, pořádně uzavře a dá se v lednici na dno. No a na jaře se zasadí.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.