Zimní truhlík

Od: Datum: 08.11.14 13:46 odpovědí: 7 změna: 09.11.14 08:30

Uklídila jsem truhliky s muškáty do sklepa k zazimováni a balkon ted nějak zeje prázdnotou.Chtěla bych do 2 truhlíku dát zimní výzdobu.Máme na zahrádě thuje,stříbrný.smrk a ještě nějaké keře co by se daly použít,ale ještě jsem zimní truhlíky na balkon nedávala a tak prosím o radu do čeho ty větvičky do toho truhlíku napíchat ...do zeminy,nebo koupit v květinařství tu hmotu na aranžováni květu?Díky moc za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.11.14 14:05
avatar

Dobrý den, já používám jen písek, do kterého se to dobře zapichuje a i to drží. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.11.14 14:17

Já po sezoně muškáty odstřihnu těsně nad zemí a do takto slehlé zeminy napíchám větvičky borovice a mezi to i další jehličnany nebo i buxus. Má to několik výhod: nemusím s truhlíky nijak manipulovat až do jara, ve slehlé zemině větvičky dobře drží a odolávají třeba i silnějšímu větru nebo většímu množství sněhu, ale také na tyto větvičky o adventu navěsím světelný vánoční řetěz. Balkon pak vypadá krásně ve dne i večer.

doplněno 08.11.14 18:42:

Limetka: s těmi větvičkami šípků to moc nechápu. Pokud je tam dáte i s listím, tak to samozřejmě uschne a opadá. Pokud jen větvičky s plody, tak stejně nerozhoduje, jestli už zmrzly nebo ne, když budou přece venku na balkoně. Nebo je to myšleno jinak? Ráda si nechám poradit a vyzkouším něco nového.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.11.14 14:58

alileta -jako bych to psala já - dělám to stejně -už moc let a je to osvědčené

a muškáty už neschovávám -raději si v květnu koupím už pěkné nové kvetoucí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.14 18:20

Já tam dávám pomačkané králičí pletivo - rabicku. Větvičky se do ní dobře aranžují.A teď jste mi připomněla, že musím vyrazit na větvičky šípků, než přemrznou - a ty větvičky tím pěkně oživím :)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.11.14 04:43
avatar

Zapichuji do hlíny. Ta pěna /Florex/ je hodně drahá a do truhlíků by se jí vešlo moc. Bylo by to zbytečně nákladné. Používám větévky jedle, stříbrného smrku, borovice vejmutovky - je taková načechraná a vyplní hodně místa. Také jsou krásné olistěné větévky břečťanu, nechají se ozdobit třeba uvázaným lýkem či sisálovým provázkem.

Jako doplˇnky používám větévky mochyně, židovské třešně - jistě znáte ty červené lampiónky. Kromě šípků lze použít i brslen /pozor, je jedovatý/, nebo třeba hlohyně. Uplatní se i pámelník. Na doplnění jsou pěkné štětky obecné *smich*, případně bodlák s takovými kulatými hlavičkami, teď si nevzpomenu na jeho jméno. Nebo větévky usušené máčky /nazaměňovat s omáčkou! *haha*

Prostě stačí truhlík s umačkanou hlínou, nějaké ty přírodniny a uvidíte, že budete mít hezkou vánoční výzdobu. Je to daleko hezčí, než barevně mrkající sobi či jiné laciné zpotvořeniny z plastů, které se koupí u vietnamce. Jaga.

Pěknou ozdobou jsou i pomeranče, citróny a jablka nakrájená na tenké plátky a ponechaná na topení. Uschnou a pak v tom zeleném jehličí uvázané třeby přírodním lýkem, působí moc pěkně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mija*
Datum: 09.11.14 07:18

"babajaga" díky za moc dobré rady od vás, hlavně na ty usušené pomeranče,citrony a jablka...už nemůžu dát bodíky, mám je vyčerpané.

Datum: 09.11.14 08:30
avatar

Babuška to nepsala přesně jak to dělávám já...jen ještě nedám dopustit na vřes, dávám ho do podzimní výzdoby a nechám přes celou zimu. O vánocích přidám nekýčovité ozdoby, hlavně sušené ovoce a přivážu pár stužek a sisálové vlákno. Jeden rok jsem navěsila i slámové ozdoby, přidala pár červených stužek a bylo to moc hezké. Je hezký i usušený rozchodník, nebo květy oregana. Někdy lehce přestříknu barevným sprejem na oživení barvy... Po vánocích sundám ozdoby a nechám truhlíky až do předjaří, než přijdou na řadu petrklíče, či macešky. Nyní mám na oknech chryzantémy s oblíbeným vřesem. Zatím nebyl mráz, tak jsou stále pěkné. Takže letos to asi bude až adventní výzdoba. Tak ať se Vám dílo podaří...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.