Můžu ořezat túje, přežijí?

Od: Datum: 07.11.14 09:36 odpovědí: 11 změna: 09.11.14 08:34

Zdravím,

jako každý rok jsem si dala do zimního truhlíku na okně větvičky mahonie, ale tentokrát mi okamžitě zhnědly a je to nehezké.

Přemýšlím, kde sehnat nějaký jehličnan... Na zahradě mám tůje (asi 1,5 metru vysoké), Nepotřebuju chvojí moc - co kdybych sem tam z nějaké ustřihla malou větvičku? Stane se jim něco nebo to nebude vadit?

Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.14 09:47

vadit to nebude, když "sem tam" něco ufiknete, my dáváme do truhlíků většinou větve jehličnanů (třeba borovice kleč -taky nám na zahradě přerůstá) a mezi to napícháme větvičky ze šípku či hlohu s červenými plody, sice je to lákadlo na ptáky, ale pokud jim dáte někam jinam krmítko, tak si truhlíků moc nevšímají

Ohodnoceno: 2x

Od: ben®
Datum: 07.11.14 09:50

Dobrý den, pokud ustřihnete sem tam nějakou větvičku, tak se nic nestane. Já jsem musel uříznout polovinu této rostliny (přesahovala plot) a druhá polovina normálně roste již léta dál.

Ale, lepší by byla větvička ze smrčku nebo třeba jalovce. Zdravím!

doplněno 07.11.14 10:15:

Rozumím - musíte vycházet z možností, které jsou. Nějakou dobu vydrží i vetvičky břečťanu.

doplněno 07.11.14 10:46:

sebod - ale, to si nerozumíme. Já netvrdím, že je to chyba, ale chtěl jsem navrhnout i další rostlinky, které také vydrží. Asi to nebylo hned patrné.

Od: andrisis
Datum: 07.11.14 09:55

Jasně, bylo by to lepší, ale na zahradě tohle nemám... A přijde mi blbý "holit" přírodní park za barákem I když jehličnany jsou tam většinou borovice, které mají x metrů a větve až hodně vysoko

Datum: 07.11.14 10:40

Bene. Dovolím si s Tebou nesouhlasit. Tůje jsou v truhlíku nádherné. A když má někdo možnost sehnat více barevných variací, tak to nemá chybu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.11.14 11:26

Vůbec se není třeba bát více čí mémě, podle potřeby ostříhat tůje. Těm tůjím to neuškodi a ostříhané větvičky s časem dorostou. Já každým rokem ostříhávám tůje, někdy i dost hodně, když mi někde překážejí nebo zazůstají do plotu a nepozoruji, že by jim to nějak škodilo.

Datum: 07.11.14 12:01

to ano, ale v létě

Datum: 07.11.14 18:13

Já ostříhávám tůje kdykoliv během rohu (nejen v létě), podle toho kdy uznám, že by někde je bylo třeba trochu ostřihat nebo jak mám na to čas a nikdy jsem ještě nepoznal, že by jim to nějak uškodilo.

Datum: 07.11.14 19:25

Tůjím mírné ostříhání nevadí. Mohou se zastřihávat i poměrně razantně. Jen nesmí být zkráceny o víc, jak třetinu, to už by nemusely přežít.

Datum: 08.11.14 11:03

Vím o tůjich (ne moje) které mají větve ořezané asi do poloviny výšky až ke kmenu a i když je to už tak docela dost let, tak není poznat, že by to těm tůjím nějak uškodilo. U starších tůjí i razantnější a rozsáhlejší ostříhání nebo ořezání asi neškodí.

Od: mija*
Datum: 08.11.14 13:50

Jak ustříhnete sem tam nějakou větvičku z thuje vůbec nic se s něma nestane,dělám to běžně každý rok když dělám dušíčkovou výzdobu.

Datum: 09.11.14 08:34

Dělám z tůjí ze zahrady i adventní věnec. Mám ji na aranžování nejraději. Střihat se dají z rozumem celý rok.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.