Musky v kvetinaci

Od: Datum: 06.11.14 12:09 odpovědí: 7 změna: 07.11.14 15:52

Ahoj, porad mi tady poletujou pred monitorem male musky, litaji mi pod brejle i do nosu... manzelka mi stale tvrdila, ze to je z kvetinacu, jsem ji neveril, az ted jsem to videl na vlastni oci - kdyz hrabla do zeme, tak jich tam bylo tisice, neco vylitlo, nejake, zrejme mlade, se tam hemzily. Nevite, jakym pripravkem je zahubit? Diky! Sebor

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 06.11.14 12:11

Dobrý den, přípravek nepotřebujete - odhrábněte z každého květníku trochu hlíny a dejte tam vrstvu jemnějšího písku. Mušky zahynou, ale zalévat se může. Zdravím!

doplněno 06.11.14 12:33:

Zkuste a dejte vědět - mělo by to fungovat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.11.14 12:32

Zkusime, treba v jednoduchosti je sila:)! Diky za radu! S.

Datum: 06.11.14 12:45

tady máte rady jak na mušky smutnice

http://www.garten.cz/a/cz/7372-rostlinolekar-smutnice/

Ohodnoceno: 0x

Od: atj®
Datum: 06.11.14 14:12

Ahoj,

měl jsem také plno mušek, stačí ubrat třeba zálivku, hodit na to písek jak se tu píše. Já jsme experimentoval i s pudrem na dětský zadeček a fungovalo a kytky naprosto v pohodě. Nicméně je horší, že ty potvory se rozlezou do ostatních květináčů takže je to někdy boj. Zkoušel jsem i ty žlutý nálepky ale u mě to nebylo tak efektivní. Ale chce to vyzkoušet.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.11.14 14:57

Nám pomáhá tabák. Vyluhovat v teplé vodě, nechat vychladnout a zalít květiny. Možná bude třeba to udělat opakovaně, pokud je mušek fakt hodně. Když přesazujeme, novou hlínu dáme na chvíli do mikrovlnky...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.11.14 15:27

Diky za vsechny rady! Zitra privezeme z chalupy pisek, tak uvidime:). S.

Datum: 07.11.14 15:52

V dpbě vylétávání mušek, když jsem byla na pokraji mrtvice, jsem postavila vysavač a vždycky, když jsem šla kolem, tak jsem je posbírala ze vzduchu. :-D

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.