KUNY v rodinném domě

Od: Datum: 09.10.14 19:27 odpovědí: 20 změna: 25.11.14 14:41

prosím, otec se nemůže zbavit kun v rodiínném baráku na půdě, poradíte, jak na ně? Renovoval půdu, kuny byly pryč, Dlouho půda nebyla, pak postavil novou půdu a kuny se opět vrátily ... děkujeme za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: goro
Datum: 09.10.14 19:38

To by mě zajímalo, kdo co poradí:D My měli odpuzovač kun na baterky...fungovalo to. Pokud je půda v bezvadném stavu, nikde žádná díra, jak se kuny mohou dostat do baraku?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.10.14 20:47

*palec* dobrý tip na odpozuvač. Pořídila jsem si dva na myši do sklepa a funguje...akorát NEDÁVAT do obydlených prostor, hrozný pištivý zvuk

Ohodnoceno: 0x

Od: ji*
Datum: 25.11.14 14:11

Kuna je chráněné zvíře. Odchytnout ji do sklopné pasti a pak odvézt hodně daleko, jinak se vrátí. Nezabíjet. Nevím odkud se berou někteří ty rady, že zabít a kůži prodat, otrávit, zlikvidovat. Zlikvidovat a prodat kůže by se měla takových blbců, kteří každé zvíře musí zabít, protože jim vadí. Pak si titíž lidé pořídí psa, který jim zválcuje celou zahradu, dělá kravál a obtěžuje okolí, ale to je podle nich O,K. Protože to je jejich Hafík. Takže kunu nezabíjet, netrávit, ale odchytnout a odvést pryč.

Od: jmlc®
Datum: 25.11.14 14:27

Kuna skalní není chráněná, kuna lesní je chráněná celoročně s vyjímkou období od 1.11. do 28.2. Pokud máte kunu doma, jde téměř jistě o kunu skalní ...

Já se snažím nabídnout hlodavcům otrávené pasty - jestli to sežere kuna, její problém.

Datum: 09.10.14 19:44

Zkuste

http://www.pasti.cz/samoobslu…liquid-bag-aroma-850g-40-html

Je jich potřeba dávat víc (5-10), je to určené pro krysy a kuna je větší. Jde o to aby toho sežrala víc naráz. Krmit ji sáčkem denně nefunguje.

Datum: 09.10.14 20:07

Vsadím další euro, že na tohle kuny nepůjdou a to ani náhodou ! Kuna zásadně potřebuje čerstvé maso,.nebo vejce a to spíše pro tchoře..., nebo čerstvě zabité maso..., takové ty tzv. chemické sáčky jsou k ničemu a vězte, že podnikavci poznali, že návnady jsou čím dál více žádoucí, je o tom např. každé forum a tak přichází s novými a novými nápady. Je to téměř shodné s nabídkou např. sadby hřibů, křemenáčů a pod. ( tím však nemyslím, hlívy, žampiony a pod.), podnikavec zkřížený s podnikatelem nabídne cokoliv...Proto nabídka voňavých sáčků !

zkuste počíst třeba tady..., na půdu zkuste mimojiné dávat pravidelně zpočátku psí trus.., a jinak, někde musíte mít stoprocentně dirku, pozor kuny hravě lezou i po omítce !, zkontroluje hlavně podhledy střech, stodoly a garáže a jejich vnitřní otvory směrem na půdu.. atd...

http://www.ireceptar.cz/zvira…tevy-v-dome-na-chate-ci-pude/

doplněno 09.10.14 20:17:

Ještě doplním, že pro kunu skalní je hračkou se prokousat do izolačních materiálů - zejména je u ní oblíbena různá forma vaty, prostě pokud tam máte kunu, musí tam mít přístup, a vy prostě o tom vůbec nevíte, musíte hledat - ale jako Holmes ! Kunu poznáte také podle toho, že když běhá v noci po půdě, tak to je pěknej dupot ! Pokud by jste byl někde z okolí dálnice D-5, zejména kolem Plzně, dejte vědět, já vám to najdu !

Od: trtr
Datum: 09.10.14 20:14

Zdarvím, pokud byste měli kočku, tak by mohlo být vyhráno. Kočka totiž kuně škodí, vytahá jí mladé. Jinak leda nastražit sklopec-myslivec z okolí by jej mohl mít a kunu zlikvidovat, kůži možná někdo vykoupí. Další možností jsou otrávená vejce, ale to je už divočina a docela drastické.

Od: mate59
Datum: 09.10.14 20:34

Kuna je přemnožená škodná a tak se k ní třeba stavět.Na kunu nezabralo nic, ani rušiče,puštené rádio,otrava, odchytová klec- tam nevleze,ani rybárský háček se sušenou švestkou.Kuna zmizela takto.Je to možná drastické,ale drastická je i škoda, kterou na púde zpúsobí.Z vejce malou dírkou injekční strikačkou odtáhnout 10 ml obsahu a nahradit ho fridexem, tím starým je nejlíp.Zakápnout voskem dirku.Pracovat v gumových rukavicích,aby necítila pach, je vychcaná a nedúverivá.Do dvou dnú vejce zmizla a kuna taky.

Od: trtr
Datum: 09.10.14 20:57

To je právě to, co jsem nechtěl psát. Fridex SPOLANA je brutální.

Od: mate59
Datum: 09.10.14 21:01

brutální,ale snad jediný účinný zpúsob likvidace.

Od: lipa®
Datum: 04.11.14 21:36
Brutální to je, ale me nepomohlo nic, az na průmyslový jed co se uziva na hlodavce. Koupit to nelze, měl jsem jej od deratizatora co jezdi na firmu. Taky to chuderam pripravi blbou smrt, ale nemam procurany stropy a rozhlodanou izolaci.. uz mam rok pokoj..

Datum: 09.10.14 20:58

Já je vyhnal blikačkou z kola

Od: pab
Datum: 22.10.14 11:36

Zkuste vypudit kuny pomocí intenzivního parfému, údajně jsou nejlepší "Duchy Moskvy" , což už asi neseženete, ale zkuste jiný umělý smrad (pro nás vůni ).

Datum: 22.10.14 15:08

Kočka, pes, vlasy, pepř, výkaly ze ZOO od šelem a nevím co ještě je podle mé zkušenosti k ničemu. Do sklopce jsme chytali kočku. Jediné co zabralo byl manžel + malorážka (zbraní si nejsem jistá), číhal několik dní, spíš nocí ale je klid. Ochranáři, vím, že je kuna chráněná, v lese ať si žije a nestěhuje se do aut, chalup.

Datum: 05.11.14 01:49

Tak pánové, po letech klidu ji mám zpět. Mrknul jsem se na půdu a nasraný všude, ale nejvíc na těch sáčcích s nástrahou o kterých jsem psal výše. Takže potvrzuji, kuny na ně serou. *nevi*

doplněno 05.11.14 01:51:

Jelikož zatím nemám na konečné řešení podbití střechy, které bude následovat až po zateplení (na které taky nemám).
Udělám provizorní podbití z 6ti hranného králičího pletiva. Doufám že to neprokoušou.

Datum: 06.11.14 10:12

Někdo tady kdysi radil dát do lavoru na půdu čpavek. Prý to kunám šíleně smrdí. My teď koupili chatu a máme jí tam taky. Všude kolem chaty naděláno tak, že si myslím že jich je tam několik. Neexistuje nějaký bezbolestný jed? Fridex zavrhuju.

Od: janap*
Datum: 06.11.14 12:27

Babská rada je: rozmístit lidské vlasy. Měli jsme kunu na chalupě. Rozmístili jsme chomáčky vlasů v punčoše (v dámské silonce) a kuna zmizela. Takže tato metoda nám pomohla.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.11.14 23:44

Jediná šance jak se kuny zbavit definitivně, je zjistit, kudy se na půdu dostává a zamezit jí tam přístup. Já jsem nainstaloval kameru se záznamem a během dvou dnů jsem zjistil, kudy na půdu leze. Stačilo skulinu zapěnit montážní pěnou a už 3 roky je od kun pokoj.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.11.14 07:37

Minulý týden řev na zahradě - kuny se asi prali, druhý den jedna mrtvá u sudu s vodou, zakopali jsme jí. Na jaře dělaji na zahradě neskutečnej binec, všechno rozválí, všude je nasrá..., já je v domě nemám, ale v okolí je spousta opuštěných domů a hlavně stodol. Pomohlo mi dát do fíků (zbyly od Vánoc) Ratimor, vše odnosili do hnízda, byl na rok pokoj, ale nyní už se zase pomnožily. Venku nechat auto = minimálně poťapkaný kryt nad motorem, bojím se, že jednou nenastartuju, až kousnou do kabelů, vystříkání sprejem nepomáhá.

Datum: 25.11.14 14:41

Otázka není moc srozumitelná (renovoval půdu- pak postavil novou) ale to nebrání odpovědět.
Všechny plašiče a pasti mají pouze omezený účinek. Je pouze nutné utěsnit všechny škvíry a mezery pod střechou i na střeše, kuna dokáže šplhat i po hromosvodu. Až napadne sníh uvidíte její stopy a krásně i místo kudy leze na půdu.
Vycházím ze svých zkušeností.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.