Přezimování řízků růží

Od: Datum: 01.10.14 09:14 odpovědí: 4 změna: 03.10.14 11:29

Právě mi v květináči pustily řízky růžiček první kořínky - přežijí zimu, když květináč zapustím do země a zakryju chvojím nebo je mám raději pro tuto zimu umístit do chladnější světlé místnosti jako balkonové rostliny?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.14 10:17

Ven bych je na zimu nedával. Rostlina nemá dostatečně vyvinuté kořeny, aby zimu přečkala. Nechte je uvnitř v teplotě těsně nad nulou, aby nezačaly růst a na jaře nasázejte ven na konečné místo. Další zimu již klasika.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: myse®
Datum: 01.10.14 10:31
avatar

já nechávám napíchané řízky v záhonu přikryté sklenicí (nebo uříznutou petkou) až do jara - ale nezvedám, neotvírám, na zimu přikryju listím nebo chvojím... Flašku sundám až tak v květnu...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.10.14 22:39
avatar

Osobně bych řízky i s květináčem zapustila do země. Trochu bych k nim nahrnula zeminu a poté zakryla chvojím. Pod chvojí můžete dát i kousek bílé netkané textilie. Vloni jsem tak také množila růže, ale pouze jsem je zahrnula 10 cm zeminy. Z 10 kusů se mi jich ujalo 9. Je ale pravda, že nebyly velké mrazy. Do chladnější místnosti bych je nedávala.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zahradaaaaa
Datum: 03.10.14 11:29

Áaale ženské přijeďte a já vás naučím očkovat růže na šípek. To je daleko větší dobrodružství a pokud se to povede,růže roste a kvete jako divá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.