Pomoc s rostlinou

Od: Datum: 25.09.14 18:01 odpovědí: 3 změna: 28.09.14 07:06

Pomužete mi s rostlinou jak se jmenuje.. Děkuji předem za odpoveď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.14 18:45

Některý Aeschynanthus

Ohodnoceno: 1x

Od: chcivedet
Datum: 28.09.14 01:42

Tuto květinu mám také, krásně mi každý rok kvete, mám ji zavěšenou v okně, má dlouhé šlahouny. Dlouho již pátrám po přesném názvu. 1.varianta byla Aeschinanthus. 2. varianta Columnea ( v nějakém časopise byl k fotografii uveden tento název ). Rostliny s tučnými listy méně zalévat. Na podporu květů požívám kostní moučku - trochu zapravím do hlíny.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.09.14 07:06

Aeschynanthus a Columnea se někdy těžko rozlišují. Ale nároky na péči mají stejné, takže to většinou nevadí.

Hlavní rozdíl je ve tvaru květu. U columney tvoří hormí část květu jakousi čepičku, aeschynanthus má jen "trubku".

Aeschynanthus mívá květy i tmavě červené a zelenožluté, také mívá i jiný tvar a barvu listů, ale listy bývají tučné. Columneu jsem zatím vždy viděla kvést jen červeně, i když na obrázcích (viz níže) jsou i žluté. Columnea má někdy listy měkké, ohebné a mírně chlupaté.

http://www.google.cz/search?q=aeschynanthus&client=firefox-a&hs=StS&rls=org.mozilla:cs:official&channel=sb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=_5InVIn6HdbuaMeqgMgL&ved=0CCEQsAQ&biw=1920&bih=917

http://www.google.cz/search?q=columnea&client=firefox-a&hs=XXn&rls=org.mozilla:cs:official&channel=sb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=s5InVKmkFcbvaOuwguAB&ved=0CCQQsAQ&biw=1920&bih=917

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.