sviluska opadane listy u citronu

Od: Datum: 15.11.12 22:00 odpovědí: 4 změna: 16.11.12 07:56

|Zdravim , citronu se vedlo dobre mel hodne plodu , zrejme napaden sviluskou . Po aplikovani tycinek proti skudci plus hnojeni

listy zacli opadavat.

Moc listu nezbiva , jak na to? Kdyz opadnou vsechny listy je konec? dekuji za odpoved


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.12 22:18
avatar

Byly na citróníku pavučinky a byl určitě napadený sviluškou? Tyčinky proti škůdcům obsahují hnojivo. Vy jste dala tyčinky a ještě hnojila. Asi jste citróník přehnojila. Nevím, jak ho máte velký. Na přesazení do jiné zeminy není vhodná doba. Já bych zeminu v květináči propláchla vodou a zbavila hnojiva. Tyčinky bych odstranila, dala květináč s rostlinou do vany a napustila vodu skoro do výše květináče. Voda by měla být odstátá, pokojové teploty. Potom několikrát květináč nadzvedla, nechala vytéct vodu a opět ponořila do vody. Na závěr bych rostlinu osprchovala a nechala nejméně 1 hodinu ve vaně odkapat.

Pokud je rostlina přehnojená, tak někdy nepřežije. Neznamená, že když shodí všechny listy, že je s ní konec. Odstraníte - li příčinu, tak většinou pustí nové lístky.

doplněno 15.11.12 23:16:

Sviluška vám může napadnout skoro všechny pokojové rostliny. Sviluška byla - takže už na rostlině není. Tyčinky by měly pomoct, časté rosení také omezí výskyt svilušek. Rostlinu každý den raději kontrolujte a roste. Po tu dobu, co dáváte tyčinky, tak rostlinu nehnojte.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: braby
Datum: 15.11.12 23:01

Predpokladejme ze za to muze sviluska , pavuciny byly a podle fotek na internetu ... Jak tedy postupovat pri opadani listu.

Prezije sviluska v pude nebo napadne dalsi pokojove rostliny, ma to cenu strikat . Citron je u okna cirka 15 C , rad bych ho

jeste videl kvest. dekuji

Datum: 15.11.12 23:42

Než proplachovat zeminu vodou, volil bych přesazení. Rostlina nemá skoro listy nebude ji to vadit. Avšak přemokřený bal v 15 C bude rozdejchávat špatně. Prohlížejte ostatní rostliny kvůli sviluškám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.12 07:56

Braby - citroník jednak cítil podzim, a to pak začne poněkud více opadávat z přirozených příčin, ale je-li příčinou sviluška, rozhodně postříkejte - použijte Omite, postřik 2x v desetidenním intervalu a postříkejte i půdu v květináči. Pokud jsou blízko něj jiné květiny, bude potřeba provést i jejich postřik. Květináč zvenku pořádně omyjte, vymyjte i misku. samozřejmě ještě před postřikem zlikvidujte opadané listy a umyjte plochy okolo rostliny (parapet,okno). Pokud se vám podaří ho zbavit škůdce, znovu bez problémů vyraší nové listy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.