Rez hrušnová

Od: Datum: 16.09.14 20:47 odpovědí: 7 změna: 17.09.14 17:54

dobry vecer,objevila se mi na loni vysazene hrusni rez,pisou ze je to od jalovce,ale my zsdne nemame ani sousedi.nevite nekdo co s tim?do chemie se mi moc nechce.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.09.14 20:52
Prý nejen jalovec, ale i thuje (neovereno), každopádně nejde jen o rostliny na sousedních pozemcích ale v okruhu stovek metrů.
U nás není rez tak hrozná takže ji neřeším. Smířil jsem se s tím. Řešil bych v případě že by strom očividně silne stradal.
doplněno 16.09.14 21:32: Máme hrušku 4 roky. Některy rok je to lepší jiný horší. Pokud naznam že strom neprosperuje tak ho uriznu a nasadím něco jiného. Chemii nepoužívám.
Pokud vám chemie nevadí pak se stříká před květem a po odkvětu např. Baycor 50 WP nebo Discus.
doplněno 16.09.14 21:34: Ale samozřejmě postřik budete muset dělat každý rok ne jen jeden :(
Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.09.14 21:07

nevim co to s ni udela,objevila se ted na podzim a nevim jestli vykopat nebo ne.tuje tady pobliz jsou,asi to budou mit na svedomi ty potvory.

Datum: 16.09.14 21:22

Spory rzi se přenášejí i na dost velkou vzdálenost, s hrušněmi je to velký problém a my máme letos tuto rez i na švestkách

:(

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.09.14 21:56

Hostiteli rzi hrušňové jsou jalovce a to pouze některé, thuje ne. Izolační vzdálenost je 150-200m mezi hrušní a nebližším napadeným jalovcem. Jestli není napadení velké a nejde na dřevo nebo na plody a je pouze na listech, nemusíte řešit. Při silnějším napadení se chemii nevyhnete. Chemie nebo likvidace hrušně (napadeného jalovce). Na švestky tato rez určitě nejde.

doplněno 18.09.14 18:27:

Limetko, jiná rez je na hrušních, jiná na švestkách a jiná na motyce. Ne vše, co je rezavé je od rzi hrušňové.

Datum: 17.09.14 08:36

pckop - já vám to vyfotím, až na tu zahradu pojedu - bohužel asi jde, zřejmě ta mezidruhová bariéra není nepřekonatelná ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.09.14 16:22

To nevadí že nemáte jalovec ani soused,,přenáší se větrem vzduchem. Tůje memají vliv!

Datum: 17.09.14 17:54

tatim je to jen na listech protoze je to novy stromek,dam mu 3 roky jako obvykle a uvidime.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.