Stříbrný smrk poražení pařez obrůstání

Od: Datum: 16.09.14 10:59 odpovědí: 7 změna: 21.10.14 17:09

Dobrý den.Máme na zahradě velmi vzrostlý stříbrný smrk,začíná nám přerůstat "přes hlavu",stínit ale hlavně jsme si všimli že kořeny už lehce nadzvedávají v jednom místě zámkovou dlažbu.Smrk porazíme ale chceme nechat pařez který vydlabeme a vsadíme kytičky atd...Zajímá mi zda po poražení "pojedou a budou žít" kořeny po zahradě dále nebo se zastaví.Pokud ne co musím udělat aby už kořeny ´"nežily".Trhání a vykopávaní nepřidá skoro v uvahu nejsou na to síly a byla by rozbourána půlka zahrady.

Děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.09.14 11:15
avatar

Pařez jehličnanu už neobrůstá. ;) Ale kdybyste sehnali toto. . . *smich* *haha* http://www.chonday.com/Videos/excamuoich2

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.09.14 11:58

Takže pokud smrk porazím a nechám pařez tak kořenový systém se zastaví?

Datum: 16.09.14 12:59

Smrk uříznete, pařez už neobrazí, kořeny zastaví růst, časem kořeny i pařez uschnou a ještě daleko později ztrouchnivý a rozpadnou se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.14 13:25
Pařez neobroste, ale pokud nepoužijete nějaký ten "pařezozrout" tak ho tam budete mít dobře osm, deset let než strouchnivi že půjde lehce ven.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.14 06:30

Zdravím.Děkujeme všem za pomoc.Mám ještě jeden dotaz.Smrk je dominantou zahrady.Po poražení ztratí zahrada určitě ráz.Vznikne tam velká prázdná plocha..I hodně hodně lidí nás odrazuje at strom neporážíme.Neříkám že to tak uděláme ale jsme ted trochu v rozpacích.Nejvíce vadí kořen(největší dúvod poražení) který v jednom místě zvedá zámkovku.Proto se ptám je dobré a rozumné náhradní řešení a dá se to provést?Že daný kořen obkopeme/odhalíme a přeřízneme.

díky

Datum: 19.09.14 07:30
Zdravím,
Myslím že jak kořen přeriznete tak pokud je hlubší jak deset - dvanáct čísel tak vám smrk do třech let odejde. Nehledě na to že takový kořen strom i drží. Pak stačí aby trochu více fouklo a jak je půda promočena jako třeba teď může se strom vyvrátit. Pokud má kam padat je to ok, horší jak je tam pargola, plot, sousedův dům.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: adyterka*
Datum: 21.10.14 17:09

Na jaře jsme pokáceli 2 smrky ( s veškerým řádným povolením od úřadu) .Pařezy se nařízly třemi zářezy a do nich jsem

sypala sůl - 3x za léto a zalila vodou. Dnes je na nich vidět, že se s nimi něco děje.Zčernaly, lépe se dá dřevo " vydlabat".

Také jsme nařezaly vyčnívající,silné kořeny. Uvidím, jak bude tento postup účinný.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.